| Larisa005 a întrebat:

Hello.happy
Intr-un timp eram prietena f. buna cu un coleg de clasa si ne intelegeam ft bine pana cand m-am suparat pe el din cauza unor faze.Nu l-am bagat in seama 1 sap cu toate ca el ma ruga sal iert si spunea ca tine la prietenia noastra si ca nu vrea sa mai stau suparata, iar intr-un final l-am iertat. Dupa o luna i-am zis ca il plac insa el mi-a spus ca nu vrea sa il plac si vrea sa fim doar prieteni ca la inceput.Insa de atunci nu mai vorbeste cu mine si ma evitastraight face
cum sa fac sa ii recastig prietenia?big grin

3 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Zii ca il placi sau tii la el ca la un frate la asta ai vrut sa te referi, si ai vz reactia lui si n ai avut timp sa ii explici. Fa in asa fel incat sa te vada cu altcineva asa va crede ca ti-a trecut.Nu te juca cu sentimentele altor persoane as zice ca acum te simti cum s-a simtit si el, pentru noi fetele e mai usor sa mergem mai departe dar ei cu o persoana pentru care nu simt nimic amicitia nu prea are sens pentru ca in loc sa fii obiectiva esti emotionala cand o sa ii dai un sfat si chestia asta dauneaza

| dizzie a răspuns:

Bey sincer, relatiile intre colegi de clasa nu prea merg, ba mai rau faci, numai barfe, "strambe" si etc. iti spun din proprie experienta, plus de asta iti faci singura rau, deoarece poate nu o sa ramai cu el impreuna, va despartiti.cum o sa treci peste daca il vezi in fiecare zi, ba mai mult il mai vezi si cu alta de gat? iti spun eu suferi in tacere si pe urma vrei sa te razbuni pe el si tot asa, parerea mea este sa te duci la el sa-i vorbesti sincer daca il placi daca mai bine ramaneti prieteni si vezi si tu cum e mai bine! eu ti-am dat exemplul meu, acum ca altii sau inteles si au ramas impreuna... alta poveste, sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai daramat o prietenie deoarece ai confundat-o cu dragostea. Daca ti-a zis lucrul acela, este clar ca te dorea ca o prietena, cu ca ceva mai mult. Il poti suna mai des, il saluti si-l bagi mereu in seama. Ii faci propuneri de iesiri de pe vremea cand erati prietenilaughing, si vezi ce-ti zice.