| EduardPaul94 a întrebat:

Hello TPU.cum sa ma binedispun?sadnu stiu c am de aseara de cand am adormit ma simt tare najpa. asa fara vlaga.si fara rost. nu stiu ce cu mine.si capul ma doarestraight facenu mai zic ca n-am putut adormi. cred ca fiindca n-am dormit ma doare capul. ce sfaturi imi dati.funda.si raspuns serios sad

Răspuns Câştigător
| bebelusa_9541 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa ai vreun motiv din pricina caruia nu poti fi,, happy" insa cel mai bun aliat care te ajuta sa iesi din situatii din astea este COMUNICAREA. Invita cativa/cateva prieteni/prietene la tine sau iesiti impreuna la un suc sau priviti un film si totul o sa treaca te asigur!

9 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! asa cum au spus si ceilalti, trebuie sa mai iesi cu prietenii pe afara deoarece ei te fac sa te simti mult mai bine! mai uita-te la un film de comedie, citeste bancuri sau plimba-te cu rolele sau bicicleta.Numai bine!

| BlooyGirl a răspuns:

Poti de intinzi sau sa suni un prieten apropiat sa vina la tine...

| Addiction a răspuns:

Salut. Poate ceea ce ai tu este o mica depresie. Te-as sfatui sa iesi cu prietenii sa te distrezi sa uiti de toate problemele pe care le ai, sa-ti cauti noi ocupatii, caci la urma urmei e vara vremea distractiei. Succese!

| Skylar a răspuns:

Asculta muzica/bea apa rece/fumeza antidepresante

| miradoniz a răspuns:

Bea o ciocolata calda? la mine merge uneorihee hee

| Overdose a răspuns:

Ieşi pe afară, socializează, cunoaşte persoane noi, caută-ţi o prietenă, ascultă muzică. Va fi dificil până asimilezi toate activităţile noi, dar te va binedispune.

| BlackNights a răspuns:

Ciocolata/inghetata+filmul preferat

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iesi cu prietenii dar daca nu ai chef de ei urmareste o comedie buna, la mine functioneaza tot timpul happy

| andra_5427 a răspuns:

Nu stiu scuze