| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU.
Inainte sa incep relatia cu iubitul meu acesta a cunoscut o asiatica pe nume X, in ultima ei saptamana in Romania, intr-un club,ea fiind intr-un proiect de schimb de stundeti.
La inceput de relatie cand mai vorbesti una alta mi-a povestit despre X,cum ca stia ca nu o sa fie nimic serios dar ca au avut relatii intime si ca X si eu eram printre unicele fete cu care i-a facut placere sa se vada.
Cand a plecat X i-a lasat o scrisoare, nu una de dragoste sau ceva, nu e mare tam tam in ea dar el o pastreaza ceea ce nu ma deranja pana ieri cand i-am vazut printre mesaje ca i-a urat sarbatori fericite si a intrebat-o ce mai face. Aceasta raspunde ca, calatoreste deoarece doar de la anul se reapuca de studii si il intreaba si pe iubitul meu cum ii mai merge. Acesta zice ca munceste totul bine alea alea dar nu mentioneaza ca este intr-o relatie acum si incheie cu "suna-ma daca treci prin Romania".
Noi... ma rog, el nu prea se afiseaza pe retele de socializare cu mine si eu nu am retele de socializare fiindca le-am sters deoarece el era obsedat sa imi verifice zilnic pe cine am mai adaugat in lista de prieteni sau cui i-am apreciat postarile dar cand aveam ma afisam cu el si mi-ar place ca si el sa se afiseze cu mine si sa nu mai lase loc de interpretari pentru alte persoane.
E un baiat bun, ne intelegem bine, el vrea sa ne logodim in viitorul apropiat, dar voi ce credeti despre ce am aflat?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mi se pare o comunicare simpla si fara implicatii.
Omul a scris cu bun simt si raspunsul aleia a fost la fel.
Nu vad vreun motiv de ingrijoarare si nu vad de ce trebuia ca el sa te mentioneze, odata ce relatia este de pura prietenie si nu de relatii sexuale sau alt gen.
Cred ca, tu inventezi probleme, acolo unde nu sunt!

| mihai69 a răspuns:

Cred că nu e ok să îți bagi nasul în discuțiile lui PRIVATE.
Dacă ești „control freak", ai nevoie de un submisiv total. Ceea ce se pare că actualul nu este.

| Freya1 a răspuns:

Sti vorba "hotul de furat se teme"? Te-ai gandit ca ai facut o prostie prin a nu avea si tu o retea de socializare?
Ia faca si tu una si spune-i ca nu ai o problema sa intre sa verifice da sa fie vice versa, daca are ceva de ascuns nu o sa accepte.
Eu cred ca el mai vrea o aventura pe langa tine si nu cred ca e ok.

| sofisis a răspuns:

Este un control freak si un nesimtit. Adica tu ti-ai sters retelele de socializare pentru ca e el paranoic ca bagi tu in lista oameni dar el isi lasa portite dechise la sex cu altele. Super. Mare fraiera esti laughing))

| PersonajFictiv a răspuns:

Si-a tras-o cu ea, a zis si el ca nu a fost nimic serios, probabil ca mai vrea o tura.
Vrea sa se logodeasca cu tine da poate ca mai vrea putina delicatese din Asia inainte, cand mai prinde el asa ceva?

| Andra044 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

laughing
ai dreptate.
la asta ma gandeam si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ayyyy, Maria Mercedes, que tal, my amiga? Ce faza de telenovele pe aici!

| Dandinelle a răspuns:

Baiatul e cu bun simt, chiar ti-a si zis de ea, iar din conversatie poti sa vezi ca e doar prietenie. Tu oricum esti in beneficiu pentru ca esti langa el. De ce te uiti in mesajele lui? ar trebui sa te-ntrebi mai bine tu ce faci? De ce nu ai incredere in el? Daca vrea sa va logoditi, tu vrei asta de fapt? Pentru ca daca nu exista incredere, comunicare si respect fata de cealalta persoana, ar trebui sa te gandesti bine ce faci.

| Andra044 a răspuns (pentru Dandinelle):

Pentru ca am mai dat intr-o zi in istoric lui web si am gasit ca accesat de mai multe ori pagina de Facebook a unei fete si am aflat ca pe aia o invita la suc dupa sarbatori, tot ceva fosta. Explicatia lui? voia sa se razbune pe ea.
Fac asta pentru ca nu vreau sa ajung sa ma logodesc cu o persoana care imi ascunde ca vorbeste cu alte fete si vrea sa se culce cu ele.

| Maripapaia a răspuns:

Eu nu as accepta ca iubitul meu sa rămână in contact cu fostele lui. Si daca el i-a zis să-l sune daca mai trece prin românia, înseamnă ca mai vrea sa aiba rapoarte cu acea fata. Eu daca eram in locul tau, îl puneam să-i dea block si îi spuneam ca daca mai vobea cu ea m-as fi despărțit de el. Iubitul tau ar trebui să-ți rămână fidel. Vorbeste cu el si spune-i ca te deranjează atitudinea lui.
Succes!