| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU.
Am o problema de cuplu. Este o poveste putin mai lunga.
Eu si iubitul meu suntem impreuna de 5 luni, ne intelegem foarte bine.
Problema este ca acum cateva zile am dormit la el, el fiind pe schimbul 1 dupa nu am putut sa adorm la loc in acea dimineata si din una in alta am ajuns la istoricul sau web.
Unde am vazut ca a accesat de mai multe ori pagini unei tipe pe Facebook. Dubios. Normal,am vrut sa stiu adevarul asa ca cum are salvate parolele i-am intrat pe cont si am gasit o conversatie in care el o invita pe aceasta la un suc dupa sarbatori.
Pana la urma ne-am impacat, motivul sau fiind ca a vrut sa se razbune pe aceasta fata deoarece in putinul timp in care s-au vazut ea s-a comportat naspa cu el.
I-a dat block si alea alea ca sa imi arate ca nu a fost nimic serios.
Eu aseara neavand somn si cu gandul la cele intamplate ma intrebam daca el chiar nu a mai vorbit cu fata aia si s-a tinut de cuvant si m-am uitat in telefonul lui. Partea buna e ca nu a fost urma de tipa dar am gasit altceva laughing tot o conversatie scurta cu o asiatica (despre care stiam, mi-a povestit cand ieseam la inceput ca este una dintre putinele fete cu care a iesit si i-a facut placere, ea era in ceva proiect de schimb de stundenti gen si a prins-o in ultima saptamana deci nu au petrecut mult timp dar normal, s-a culcat cu ea) in care ii ureaza sarbatori fericite si o intreaba ce mai face, aceasta raspunde ca e in vacanta timp de 1 an de la studii si calatoreste si la randul ei intreaba ce mai face iubitul meu,el zice ca bine munceste alea alea dar nicidecum ca e intr-o relatie acum sau ca e cu iubita lui. Si ii mai zice ca daca in caz ca trece prin Romania sa ii dea un telefon. (ceea ce iarasi mi se pare dubios si vorbind de dubios e faptul ca fata aceasta i-a scris o scrisoare inainte sa plece,nu e mare chestie dar el o pastreaza, la inceput nu ma deranja dar acum da si cred ca ar fi aiurea din partea mea sa-i cer sa o arunce)
Acum nici nu stiu TPU ce ar trebui sa fac, sa reactionez sau sa ma fac ca ploua? Nici nu vreau sa fiu prea directa sa isi dea seama ca i-am umblat in telefon(nu pentru ca s-ar supara, mai ales ca la inceput de relatie imi purica toate conversatiile si la un moment dat am ajuns sa sterg toate retele de socializare doar ca sa fie el linistit )
Eu consider ca probleme astea au aparut deoarece el nu se afiseaza cu mine pe retele de socializare ci doar prietenii lui apropiati stiu ca suntem impreuna si parintii(bine, ceea e normal pentru ca nu avem multi prieteni sau ceva) si de aici apar asa zisele ispite.
Eu ma gandeam sa postez o poza pe Instagram cu mine si sa scriu acolo "my lovely girlfriend" laughing dar dupa m-am gandit ca nu e o idee buna.
Sfaturi?

9 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

De ce va stergeti intrebarea daca aveti de gand sa raspundeti in continuare raspunsurilor primite?

| sofisis a răspuns:

Iti spun si aici : mare fraiera esti happy Nu te supara pe mine dar crede-ma, e mai bine sa confrunti problemele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu siguranta asiatica si celelalte fete cu care a iesit/discutat/had sex with sunt mai frumoase decat tine, de aia nu se afiseaza cu tine. Ii este rusine cu tine, accepta!

| Andra044 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba. eu te bat.

| anonim_4396 explică (pentru Andra044):

Si uite cum ai recunoscut ca esti urata!

| GirlOnline81 a răspuns:

Relatiile sunt despre incredere si daca trebuie sa te joci de-a detectivul in relatia ta, atunci este timpul sa mergi mai departe.

| PinkDust89 a răspuns:

Cea mai bună soluție e să nu te lași călcată în picioare. Arată-i că nu ești ușor de dus de nas, întreabă-l ce însemni tu pentru el, etc. Dacă nu merge așa, data viitoare când mai aflii de vreo scofâlcită din trecutul lui pe care o chiamă în oraș, aflii tot despre ea și mergi să o cauți cu coada de mătură. Deși, mai bine îți păstrezi demnitatea și dacă observi că nu se calmează cu gagicile, pur și simplu pleci și treci peste.

| Andra044 a răspuns (pentru PinkDust89):

laughing
asa ne -am si inteles ca data viitoare cand mai vad chestii gen ii zic pa. El s-a simtit foarte prost in ziua aia gen se vedea ca regreta ce a facut mai ales ca el era ala obsedat de inselat patind cu toate fetele la fel.
oricum planul lui era sa mergem impreuna la suc cu fata aceea laughing deoarece ea cand s-au vazut pe atunci a zis la fel gen ''eu tin la fostul meu dar daca vrei poti veni si tu la un suc '' si el sustine ca ea a inceput sa il adauge peste tot si sa-i scrie.
Ce-i drept nu am mai gasit alte conversatii cu fete sau patit chestii gen pana acum.
Cat despre tipa asiatica poate e ceva amical, nu stiu ce sa zic.

| PinkDust89 a răspuns (pentru Andra044):

Nici eu nu știu, chiar nu am de unde, numai el poate ști. Dar sincer, fii atentă, dar nu paranoică și ai și puțină încredere. De multe ori este vina femeii, aveam o prietenă care se băga în relațiile foștilor ei până a sărutat asfaltul.