| Lyanna a întrebat:

Hello TPU! Nepotul surorii bunicului meu imi este verisor? Daca da, de ce grad. Stiu ca voi credeti ca sunt cam toanta, dar eu ma pierd in grade de rudenie.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunteti rude de gradul VI, respectiv verisori de-al doilea. Un parinte al tau (respectiv fiul/fiica bunicului) este var primar cu un parinte (fiul/fiica surorii bunicului) al nepotului. Numai bine!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Wøodenpints a răspuns:

Gradele de rudenie sunt cea mai cretină invenţie de la sfârcurile pe un bărbat încoace.

| Alexandra7201 a răspuns:

Pai nu stiu daca sora bunicului tau iti e matusa... laughing) Grea explicatie.