| Marissella a întrebat:

Hello TPU.
Sunt indragostita de un baiat care nici nu stiu sigura daca ma cunoaste, poate doar din vedere... Dar eu il cunosc destul de bine. El are prietena si cred ca se iubesc. Am o dragoste platonica pentru el si simt asta de 1 an. La inceput credeam ca e o simpla simpatie, sau ca mi s-a pus mie pata, ori obsesie, dar acu nu stiu ce sa fac.
Cred ca e complicat si poate ca unii din voi ati trecut prin asta. Credeti ca ar trebui sa fc cv? un pas inainte, inapoi? Chiar nu stiu ce sa mai fac. Va rog, ajutati-ma cu niste sfaturi, dati-va si voi cu parerea, ce credeti, ar putea exista cv intre noi doi?
O sa incerc sa dau funda celui mai bun raspuns, dar sper sa nu-mi raspundeti doar de dragul de a avea inca o funda la colectia voastra. Va multumesc.

9 răspunsuri:
| Diia94 a răspuns:

Mda..stiu cum e. Cum au spus si ceilalti, incearca sa te apropii de el, incet incet si vezi cum se inteleg cei 2. Si nu incerca sai bagi in cap prostii despre fata aia pentru ca daca o iubeste, va fi un dezavantaj pentru tine. Incearca sai atragi atentia cumva, poate cine stie. Stiu ca nu e bine sa furi iubitu alteia, dar daca relatia lor nu merge foarte bine ...eh intelegi u.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Crede-ma ca si eu trec prin asta...doar ca cel pe care il plac nu are prietena : sa trecem la sub. tau... spune=i cumva ca iti place de el. Daca el nu te place, cu siguranta veti rmane prieteni.winking

| Marissella explică (pentru Albãstriţaxx):

EL sta in timisaora, iar eu intr-un oras la 100 km, deci nu ne vedem atat de des...

| gaby140 a răspuns:

Ca si Mihai0eu...

PS:Am vrut sa fac un raspuns mare...

| Mihai0eu a răspuns:

Parerea mea e sa te pui in locul fetei aceleia si daca tie ti-ar placea daca ar veni alta fata sa se bage peste tine?
Sfatul meu e sa nu incerci sa ii desparti, dar incearca sa fi amica cu el, daca nu o sa mearga relatia intre ei si o sa se desparta, poate ai noroc.
Nu incerca sa dai sfaturi gen sa se desparta de ea ca nu ajuta cu nimic. Oricum incearca sa gasesti pe altcineva, dar sa nu iti bati joc de acea persoana.

| Marissella explică (pentru Mihai0eu):

Din pacate pentru mine, cam ai dreptate... intr-un fel imi pare rau si mie ca s-a intampl asta, sa ma indragostesc de el, dar eu nu stiam ca el are prietena, oricum nu as putea sa imbarlig facandu-i sa se desparta, voi astepta si voi vedea ce va fi in viitor... sad Anyway, i'm a little sad about this.

| mada97nnn a răspuns:

Fa ce iti spune inima. daca il iubesti fa ceva sa fiti impreuna..si poate te va iubi si el..incearca sa stai in grupu lor sa te imprietenesti cu el daca el are vreodata nevoie de ajutor ajuta-l daca poti..lupta pentru el!

| Marissella explică (pentru mada97nnn):

Asa-i, dar mi se pare ca visez degeaba... sunt cam dezamagita acum si nu stiu ce sa mai cred, daca este posibil. Multumesc tuturor oricum pentru sfaturi, chiar apreciez.

| sweetgirl13 a răspuns:

Daca ei doi se iubesc nu cred ca ar merita sa le strici relatia. Eu iti sugerez sa-l uiti, asta e cea mai buna solutie.Nu-ti fa griji, chestiile de genul acesta sunt temporare, pana la urma trebuie sa-ti treaca. Sper ca iti vei rezolva problema sau macar ca te-am ajutat cat de cat!