| Bianca_4142 a întrebat:

Helooo, TPU! Sunt Bianca! Am 13 ani. Mie imi place un baiat de 20 ani.Si lui ii place mult de mine.Cum pot sa imi conving parintii sa il accepte? sa ma lase sa ies cu el.RASPUNSURI! VA ROGGGG DIN SUFLET!

Răspuns Câştigător
| Yoanna_4969 a răspuns:

Draga mea, sincer, parintii tai ar trebui sa fie nebuni sa te lase cu el!hee hee Nu o lua in nume de rau, dar chiar mi se pare absurd. Gandeste`te ca este o mare diferenta de varsta intre voi. Tu de abia daca ai experimentat primul sarut iar el este deja obisnuit cu relatiile sexualestraight face. Nu te uita in gura fiecaruia care vine la tine si iti spune vorbe dulci. Este o mare posibilitate ca el sa vrea doar sa profite de tine. Gandeste`te si cum ar reactiona prietenii lui. El poate avea fete de 18-19 ani si crezi ca s`ar opri la o fata de 13? Gandeste`te mai bine. Nu mai visa cu ochii deschisi. Parintii tai au dreptate!

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce-si poate dori un baiat de 20 de ani, de la o fata de 13 ani? Incep sa-ti inteleg parintii. Cred ca ar trebui sa asculti de ei, in pofida faptului ca nu intelegi decizia, paranduti-se un abuz.

| vera_5828 a răspuns:

Slabe sanse ba nu, nule total. Tu ai 13 ai, deci ar trebiu sa ai alte ocupatii nicidecum baietii, de fapt alte prioritatii scoala PRIETENE, inca nu eati destul de matura pentru un baiat de 20 de ani, asculta-ti parintii pentru ca au dreptate sa nu-l accepte. Sunt de acord cu ei pentru acel aiat o sa fi buna pana o sa profite de tine. Mai bine stai in banca ta.

| Rafael_3371 a răspuns:

Problema este ca daca el iese cu tine. Esti prea mica acum pentru el. Poate peste cativa ani daca e sa fi mai matura din punct de vedere mental dar si fizic atunci poate o sa ai noroc sa iesi cu el.

| MadnessCaffe a răspuns:

Clar ala e pedofil si vrea sa te... de aia "ii place" de tine laughing

| D33A_5116 a răspuns:

Off,esti cam micuta ai 13 ani ca si mine, si sa ies cu un baiat de 20 de ani nu e potrivit,parinti tai au mare dreptate, cand iti spun ca nu e bine ce faci, eu iti dau un sfat:...baiatul asta de care ne zici tu noua vrea sa isi bata joc de tine, nu te apropia prea mult de el, pentru ca nu se stie, eu zic NU ...parinti tai au mare dreptate, succes papa

| waxy a răspuns:

Parerea mea e ca parintii tai cam au dreptate! esti micuta pentru 13 ani sa stai cu un baiat de 20! in primul rand gandeste-te ce vrea el de la tine! multi baietii spun ca te plac, ca te iubesc, ca esti viata lor doar ca sa te bage in pat! parintii tai au tot dreptul sa nu accepte! pune`te in locul lor! tu ti-ai lasa fetita de 13 ani sa umble cu astfel de baiat?

| waxy a răspuns:

eu cred ca parintii tai sunt protectori dintr`un motiv anume! si au si de ce! tu ti-ai lasa fetita de 13 ani sa umble cu un baiat de 20? si plus ca in vremurile in care traim stim foarte bine ca majoritatea baietiilor pot spune multe cuvinte frumoase si sa dea impresia ca te plac doar ca sa te bage in pat! nu ai de unde sa stii ce e in minte lui! gandeste-te bine si o sa ii intelegi pe parintii tai!

| Cristina_5283 a răspuns:

Eu spun sa nu le spui nimic esti micaaa si el maaare.O sa.si cam piarda increderea in tine.Am trecut si eu printr.o chestie d.asta.Suntem prieteni buni doar happy

| MedeeaAndree a răspuns:

Esti prea mica pentru unul de 20 de ani si eu am avut o problema si mie imi placea de unul de 17 ani care deja se gandea la prostiii dar unu de 20 de ani mai bine ai incerca sa te uiti dupa altul mai apropiat de varsta ta si sunt si eu de acord cu parintii tai:d fundita?big grin

| DaRiUsMaN13 a răspuns:

Iti inteleg parinti cica o fata de 13 ani sa fie imperuna cu unu de 20 doamne el e major si tu inca nu tiai luat buletinul laughing mai bine nu.