| alexandra1992 a întrebat:

Hey! aseara mama iubitului meu l-a visat mort, si cica acolo in biserica ea a intrebat ce s-a intamplat cu baiatul ei, si lumea povestea ca s-a certat cu mine si ca l-am injunghiat! cine stie cam ce ar putea insemna visul asta?

7 răspunsuri:
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Se interpreteaza cam asa: Iubitul tau poate pati ceva, iar cineva va da vina pe tine, va spune ca e vina ta...

| ღClauuღ a răspuns:

Eu stiam ca de obicei daca cineva viseaza pe altciniva mort, acel "mort" in vis va trai mai mult.Deci stai linistita si eu am avut vise de genul astalaughing

| hummer24 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te desparti de elwinking

| LittleCoco a răspuns:

Inseamna ca mama lui se teme ca nu e destul de bun pentru tine. laughing
o iei logic : gandeste-te ca visul ei e pe baza gandurilor ei ...asa iti dai seama ce inseamna visul ei, sau ce gandeste ea... funda?

| Vanesssa a răspuns:

Visul e cu totu diferit de ce se intampla in realitate, e sub constientul.Si oricum nu este rau sa visezi pe cineva mort.

| Vanesssa a răspuns:

Visul nu are nici o legatura cu ce se intampa in realitate, este subconstientul.el iti indica ceva...dar in cazul asta nu este nimic rau, cand visezi pe cineva mort este chiar bine intr-un fel.Cauta si tu pe net ce inseamna

| PBS a răspuns:

in general a visa pe cineva mort este semnde viata lunga, prosperitate; don't worry