| xNoNaMe a întrebat:

Aseara am visat o masea scoasa sau ca mi-a cazut o masea, nu mai tin minte visul. Dar in vis nu m-a durut. Ce ar putea insemna?

Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Deci eu am sa-ti raspund din propria experientastraight face.Eu am visat odata ca mi-a cauzut o masea dar nu m-a durut si nu s-a intamplat nimic.Dar inainte de a muri bunicul meu, mama a visat ca i-a cazut o masea si o durea foarte tare si nu e prima oara.S-a mai intamplat de vreo 2 ori sa viseze ca i-a cazut maseaua si ca o doare si urmatoarea zi i s-a spus de moartea cuiva.Coincidenta nu?straight face
Eu de exemplu visez parti din ziua urmatoare.Sa-ti dau un exemplu:inainte de a muri bunicul meu am visat vreo 7 oameni(printre care si parintii) care erau la mine in balcon imbracati in negru iar eu ii priveam de pe canapea.Surpriza! Urmatoarea zi am aflat ca a murit bunicul meu apoi se intampla ce am visat.Si nu este prima oara cand visez "secvente" din urmatoarea zi, ci de zeci de ori.Acel sentiment de deja vu a devenit tare enervantlaughing

10 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Http://www.visele.ro/
Ai putea să cauţi acolo.

| icsulescu_9871 a răspuns:

Este o prostie. Dacă visezi ceva nu însemnă că se va întâmpla ceva.

| Maruu a răspuns:

Nu ca vreau sa te jignesc, dar cand visezi ceva creieruu nu functioneaza. Asta o stie toti de la varsta de 7 ani.

| venusdoom a răspuns:

Nu toate visele pot fi interpretate asa cum apar in vis. fiecare aspect al unui vis este simbolicthinking asa spun specialistii in domeniu. dar ai putea sa cauti pe net despre interpretarea viselor daca vrei sa te distrezihappy eu una nu cred in chestiile alea. noroc

| xSunriseX a răspuns:

@Ana.o stie toti? invata sa scriilaughing

| Sanzyka a răspuns:

Cand visezi ceva de ex:ca te-ai zgariat sau ca ai cazut sau cum ai zis tu ca ti-a cazut o masea nu simti nici o durere niciodata sau daca chiar simti este doar mental nu si fizic deci iti imaginezi doar ca te doare...deci in nici un vis nu te doare nimica pentru ca nu faci acel lucru doar in mintea ta el se intampla de ex:mai vezi in filme sau desene cand spun ciupeste-ma sa vad daca sunt treaz/a, iar cu semnificatia visului nu este nimica crede-ma am avut toate felurile de vise de la cel mai urat pana la cel mai frumos.Este visul cu sobolani sau soareci cica daca ii visezi esti insarcinata sau va aparea un copil nou in familie nu este de loc asa am visat de nu stiu cate ori soricei si nimica...Si mai sunt multe altele

Deci nu te speria nu patesti nimicawinking

| marcel199 a răspuns:

Nu vreau sa te amagasesc dar eu din propria experienta zic ca inseamna deceshappy

| marcel199 a răspuns:

Eu zic ca inseamna deces.

| marcel199 a răspuns:

Treaba ta. eu am patit astatongue exact de 2 ori si dupa fix 7 zile a decedat persoana. din familie

| Chiriac_Alina_1992 a răspuns:

Visele sunt ganduri care le poti spune ziua in cursul saptamani ..si poti sa le visezi noaptea.dar maseaua sau dinte can visezi inseamna necaz, suparari, si ceva neplaceri vorbe grele in familie...