| madalina1908 a întrebat:

Hey buna, este foarte important pentru mine...De 3 zile stau cu un baiat si a 3 zi nu a venit afara ca a zis ca nu are chef, si aseara am intrat pe id lui o prietena si am vorbit cu el da el nu stia ca eram eu, si tot am vorbit si a zis ca nu mai vrea sa continue cu mine adica nu mai vrea sa steie cu mine, iar eu vreau sa continui cu el nu vreau sa termin, si lui ii place de prietena mea cea mai buna, i-am zis sa imi zica in fata ce vrea sa imi zica, si nu are sanse la cea mai buna prietena a mea pentru ca ii place de altcineva si are 16 ani e mai mare ca el! As putea face ceva sa nu se desparta de mine? Eu vreau sa mai fim impreuna dar el nu as putea face ceva? ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| ADRIANA90s a răspuns:

Nu merita sa iti pierzi timpul cu un baiat care nu te place. Daca nu mai merge, nu e un capat de lume, incerci sa gasesti pe altcineva care te merita. Eu l-as lasa daca as fi in locul tau. Fiecare meritam sa fim fericiti langa persoana pe care o iubim si ne iubeste inapoi.

| madalina1908 explică (pentru ADRIANA90s):

Da asa e ai dreptate, dra crede-ma nu pot sa mi.l scot din cap...dar o sa fac cumva nu stiu cumstraight face...

11 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai daca tot il placi asa mult de vrei sa ramana cu tine, mai bine i-ai respecta decizia de a se despartii cu tine si gata.
Fi sigura ca daca nu te mai place nu o sa mai ramana cu tine decat din mila, si mie unul asta nu mi se pare dragoste.
Daca nu te mai place, il lasi si-ti cauti altul, asta e, are balta peste, nu e singurul baiat din lume.
Daca ii place de prietena ta, foarte bine, pentru ca stii macar ca daca ei nu-i place de iubitul tau, ai sanse ca el sa se intoarca la tine.
Si oricum, nu cred ca e asa mare atractia dupa doar 3 zile...
Nu cred ca sti ce inseamna sa iubesti, cum nu stiu multe fete care la 13-14 ani considera ca dupa 2 zile cu un baiat, gata, sunt indragostite -_-"

| onasis1961 a răspuns:

Tu ai sta cu cineva pe care nu-l placi de loc?

| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Nu trebuie să sechestrezi-metaforic vorbind-pe un băiat care și așa s-a plictisit de relația voastră.Eu spun mai bine să încetezi și să îți găsești pe altcineva happy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca el nu vrea sa continuie cu tine, n-are rost sa-l mai fortezi. Chiar si sa n-o zica, probabil va sta cu tine fara sa simta nimic, si nu cred ca-ti convine nici asa corect? Deci e mai bine, sa mai cauti un baiat care sa te placa si sa-l placi.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrea sa ma fie cu tine, nu il poti obliga. Inseamna ca el nu te place si nu ai ce sa faci in privinta asta.
Trateaza-l cu indiferenta, ca sa nu creada ca esti topita dupa el.
Nu cred ca e baiatul potrivit, asa ca desparta-te de el, inainte sa o faca elhappy. Cauta-ti un baiat care sa te aprecieze si sa te iubeasca!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| olivikkka a răspuns:

Dar citi ani are el? cred ca trebuie sa o rupi cu el daca el nu mai vrea o sa iti gasesti tu pe cineva care o sa tinna cu adevarat la tine

| nice67 a răspuns:

Nu poti sa-l tii cu forta.

| madalina1908 explică:

Va multumesc tuturor de sfaturi, m-ati ajutat!happy:*

| CrissBoom a răspuns:

Dacă așa vrea el, nu cred că mai sunt șanse să vă împăcați, îmi pare rău.