| gaby0512 a întrebat:

Hey,imi puteți da o părere? Eu am o prietena si vreau sa merg cu ea intr-o excursie dar părinții ei au spus ca inca nu sunt de acord cu excursia. Cum as putea sa ii conving? Ma grăbesc pentru ca vreau sa fac rezervare la cabana

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat fata este minora, parintii ei sunt cei care decid ce are voie fata si ce nu.
Va trebuii sa accepti decizia lor si sa te resemnezi, ca nu se joaca nimeni cu tine si nici nu pot fii convinsi de un baiat, care vrea sa le seduca copila minora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le arati ca ai pu_tza mica si nu se mai ingrijoreaza.

| Stropdeploaie a răspuns:

I ai si pe iei!@laughing

| gaby0512 explică (pentru Stropdeploaie):

Suntem tinere si vrem sa ne distram

| Șurubelniță a răspuns:

Te duci și vorbești cu ei. În cel mai rău caz o să îți zică că sunt împotrivă deoarece nu vor să faceți sex. Bagi câteva vrăjeli de genul că nici nu se pune problema de așa ceva, că o respecți și nu vrei să îi faci rău. Și gata, i-ai dus cu zăhărelul

| eugeniu2020 a răspuns:

Mergi personal si vorbeste cu ei, dar daca sunteti minore, e normal sa nu va lase! sunteti mici si baietii pot profita de naivitatea voastra!

| gaby0512 explică (pentru eugeniu2020):

Eu nu sunt minora iar ea are 16 ani
Problema e ca părinți ei sunt prea stricți

| eugeniu2020 a răspuns (pentru gaby0512):

Pai ai 2 variante cum ti-am zis: ori ii convingi ori nu!
daca nu - asta e, nu mereu in viata se primeste cum ai dori!
decat pe urma sa scrii intrebari 'daca nu e gravida, ca am facut asta, asta.' mai bine ca nu va lasa!

| gaby0512 explică:

Scuze am uitat sa menționez ca sunt fata