| TheDarkShadow a întrebat:

Hey...Mama mea e plecata in Italia cu fratele meu, iar tatal meu biologic...nu-l cunosc.Eu stau cu unchiul si cu matusa mea. M-au infiat cand aveam 6 ani, dar deja simt ca explodez.Nu-i mai suport.
Aveti vreo idee cam ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| mona01 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa incerci sa te calmezi,pentru ca daca matusa si unchiul tau v-or sta pentru totdeauna cu tine nu ai alta optiune.
Daca vrei cand mai cresti,sau daca ai varsta necesara pentru a calatori singur, si daca o cunosti destul de bine pe mama ta, sa mergi in Italia si sa incerci s-o cauti singur pentru ca matusa si unchiul tau nu cred ca ar fi de acord cu asta.
Ai macar numarul de telefon al mamei tale? Sau mai vorbiti macar?
Nu stiu ce sa iti spun.Sincer...Mi se pare o situatie pe care cred ca nimeni nu si-ar dori-o.Si cred ca ar fi trebuit sa mentionezi mai sus varsta pe care o ai, pentru a intelege cu totii mai bine prin ceea ce treci si sa facem o diferenta intre cati ani aveai atunci cand matusa si unchiul te-au infiat.
Pana atunci iti doresc numai bine, si nu stiu daca ceea ce ti-am scris ti-a fost de folos...Eu am incercat doar sa te ajut.Iti doresc sa gasesti tu solutia, fara ajutorul nimanui, pentru ca cel ce trece prin acele situatii stie mai bine!

41 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Fa ceva remarcabil, cei carora le-ai apartinut vor face tot sa te aibva in propriu.

| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Important e cei care te cresc,cei care sunt mai tot timpul langa tine,te ajuta la greu, sunt langa tine cand esti bolnav, te cearta cand greseti! Aia sunt parinti! Parinti nu sunt aia care nasc copii ci aia care ii cresc si ii sprijina! Eu mama ii zic si bunici ca ea m-a crescut pentru ca mama era plecata.

| TheDarkShadow explică (pentru BuBuRuZaForEver):

Bine ba, lasate ca...esti pe langa...eu imi vreau mama inapoi, nu sa o ascult pe curva asta si predicile ei ca mai bine sa face preotstraight face

| BuBuRuZaForEver a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Ia-ti pe mata inapoi, asta e treaba ta fraier mic.Ai vrut un sfat moaca nu sa ne jignesti pe noi care iti spunem cum gandim noi! Dupa parerea mea du-te la un doctor ca ai o problema cu capul, cuvantul "curva"il folosesti atuncia cand esti sigur ca chiar e femeia! De aia am vazut ca nu gandesti lucid!

| TheDarkShadow explică (pentru BuBuRuZaForEver):

Pai da este idioato...si stii ceva? mai bine vezi-ti de ale tale daca tot comentezi aiurea da? ca nu m-am luat de tine dar daca tu vrei si is fata cretino nu baiat ca sa ma faci fraier, da la mintea ta...

| otilikapostolik a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Si plus de asta ce...tu nu stii cum e sa fii orfan! Eu sunt orfana de mama, we boule!

| TheDarkShadow explică (pentru otilikapostolik):

Eu de tata.si is afat daca nu stii sa citesti we vaco! si na nu mai pot eu de tine.nu am nevoie de ajutorul tau.hai sictir!

| otilikapostolik a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Da dar macar pe tine te ingrijesc niste oameni din ambele parti si ai si mama, ofticatule! nu stii cum e sa ai un tata care nu te lasa sa faci anumite chestii ce o mama te-ar lasa!

| TheDarkShadow explică (pentru otilikapostolik):

IS FATA CRETINOOOO! esti chioara sau ce ***? hai nu zau, credem stiu eu mai bine anumite lucruri, asa ca. oricum pe tine te doare adevaru asa c anul recunoastitongue

| otilikapostolik a răspuns (pentru TheDarkShadow):

O fata nu prea vorbeste asa urat! de asta nu mi-am dat seama! sorii ce esti asa nervoasa!

| TheDarkShadow explică (pentru otilikapostolik):

Asta crezi tu wei putatonguelaughing... daca nu vorbesti tu asta e problema ta nu inseamna ca toate trebuie sa fie ca tine.si ma bucur ca nu sunt toate ca tine ca as muri in lumea asta care deja e stupidatongue

| otilikapostolik a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Uite cine vorbeste! asta nu inseamna ca nu vorbesc, injur pe toata lumea, si ca sa stii chiar eram ingrijorata ca vorbesc prea urat, dar acum sunt fericita!

| TheDarkShadow explică (pentru otilikapostolik):

Vai ce ma bucur pentru tine, ma bucur ca te-am ajutatlaughing...wtf e in capu tau, nu vreau sa stiu asa ca mai bine nu mai raspunde la intrebarile mele...siiii sictir ma mazga

| Anastasia4ever a răspuns:

Incerc sa imi imaginez... Da, trebuie sa le fi recunoscatoare pentru ca te-au infiat, pentru ca au grija de tine. Cu totii ne confruntam cu astfel de situatii chiar si cu parintii nostri. Stai linistita toate vor trece si daca tu te lupti sa-ti faci un viitor si sa nu depinzi de nimeni cu siguranta n-ai sa mai treci prin asa ceva. Pana atunci incearca sa faci unele compromisuri pentru a-ti fi mai bine. Sper sa treci peste cu bine.

| TheDarkShadow explică (pentru Anastasia4ever):

Mersihappyasta vreau sa fac... vreau sa fiu medic chirurg ca sa taitonguecam pshihopat dar...tot e cevabig grin

| Anastasia4ever a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Chiar deloc psihopat. tongue. mult succes pe viitor in tot ce-ti propui.

| TheDarkShadow explică (pentru Anastasia4ever):

Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te calmezi si sa le faci pe plac sa-ti dea si ei bani big grin. si pe mine ma seaca oameni din jurul meu dar ii ignor ca nici singur in padure nu pot trai. daca se baga-n borsul meu ripostez, dar altfel nu ma deranjeaza.

| gigite a răspuns:

INTREBARE !

A mancat fasole Mircea Badea ? Se baseste ( flatuleaza ?) la secundele 0.27 - 0.29 ?
http://ingurapresei.a1.ro/......_4150.html

| TheDarkShadow explică (pentru gigite):

Du-te ma la medic.ce intreb eu si ce imi dai tu? wtf it's wrong with you?

| sebysebyca a răspuns:

Pai si asta-i sa le suporti mofturile bosorogilor? da-le foc la casa, sa vezi cum or sa te respecte.cum dracu isi permit sa te enerveze cand tu le-ai permis sa te infieze si sa te creasca? unchii tai nu au minte deloc!

| TheDarkShadow explică (pentru sebysebyca):

Mersitongue.uite un om normal.

| otilikapostolik a răspuns:

Stii ceva? sa nu mai crezi asta! in locul tau as face orice imi spun si orice ar vrea si le-as multumii in fiecare zii ca imi dau sa mananc, imi dau haine, bani, un acoperis, caldura, apa de spalat si iti mai fac si din mofturi, cum era acum sa fii la orfelinat?

| TheDarkShadow explică (pentru otilikapostolik):

Esti proasta ma? nu ajungeam la orfelinat cretino...eram cu mama, da na...stii ceva? daca nu ntelegi intrebarea mai bine nu raspunde si du-te dracului!

| otilikapostolik a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Ma pe mine nu ma faci asa ca te scot de aici de pe TPU! nu ai dreptul sa insulti pe alti pentru ca asa ai tu chef! Da cine esti tu? cine te crezi ma rog? si du -te la mata, na daca nu-ti comvine! Noi vrem sa te ajutam daca tu nu stii sa scrii du-te la gradinita!

| Gabrielabmg a răspuns:

Da love struckhee hee
Dupa cum am vazut ca vorbesti ai o problema.
Si eu care ziceam ca sunt rea uneori, dar tu meriti sa fii inchisa intr-o minge si sa fii rostogolita de pe munte.
sincer daca as cunoaste in realitate o persoana ca tine te-as bate fara mila chiar daca nu am mai dat niciodata in nimeni laughing tongue
Si mai bine ai pleca de acasa.ii mai disperi si pe oamenii aia cu nebunia ta oh go on
Cred ca le faci viata un calvar thinking
Sau...si mai bine.sinucide-te ca asa mai scapa lumea de un dracwinking
Oricum nu ai niciun viitor.
Cu o astfel de atitudine e clar ca esti incapatanata si ca nu faci decat ceea ce vrei.prin urmare nu poti avea un loc de munca stabil. De prieten nici nu mai ziclaughing cine dracu si-ar incurca zilele cu una doar ca sa se certe cu ea? laughing oh go on avand in vedere ce complimente le faci celor care vor sa te ajute nici nu vreau sa ma gandesc cum esti cu ceilalti x_x
Si daca tot esti tu asa atotputernica cum pretinzi chatterbox du-te si traieste pe picioarele tale! Nu mai imprastia venin persoanelor care poate ca tin la tine...zis "poate" pentru ca o atitudine ca a ta nu atrage decat ura si dispretul celor din jurul tau :p
Sper ca vei sti ce sa faciwinking
Good luck! wave

| TheDarkShadow explică (pentru Gabrielabmg):

Aha.Daca tu zici ma...Nu ma cunosti deloc asa nu pretinde si subliniez asta...ca tu chiar ma cunosti, si habar nai care e situatia asa ca tu de ce naiba te mai bagi? oricum eu sunt satanista asa ca ce mama dracului ai vrea sa fac? sa spun te rog si multumesc? sa spun te iubesc si sa zambesc ca o idioata cand de fapt totul e negru? poape pentru tine e roz dar pentru altii nu este asa ca shut the *** up!

| Gabrielabmg a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Daca esti satanista cu atat mai mult.sinucide-te!
Si draga mea thinking laughing ai pus o intrebare pe TPU laughing deci poate raspunde cine vrea. deci nu cred ca se pune problema "ca tu de ce naiba te mai bagi?"
laughing si se vede cum esti din felul in care vorbestiwinking asa ca daca te enervezi datorita ca altii iti raspund la intrebari mai bine nu ai intreba laughing

| TheDarkShadow explică (pentru Gabrielabmg):

Daca tu esti proasta nu trebuies a fie toti,asa ca...tie iti e ciuda pentru ca asta e adevarul, te doare, nu?laughingNU ai cum sa ma cunosti cretino asa ca hai sictir cu fitele tale

| Gabrielabmg a răspuns (pentru TheDarkShadow):

De ce sa imi fie ciuda? pentru ca esti blestemata sa duci viata asta? nu mersi oh go on big grin
fite laughing rolling on the floor

| TheDarkShadow explică (pentru Gabrielabmg):

Vai draga...du-te si impuscate ca ai face un bine societatiitongue

| Gabrielabmg a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Tu vorbesti? laughing
sa stii ca mie nu imi plac papagalii laughing
mai ales cei prost crescuti laughing
si sictir!
ne oprim aici.te-am ajutat destul laughing
nu imi mai pierd eu timpul cu tine laughing tongue devil

| nopersonalname a răspuns (pentru Gabrielabmg):

Cum poti sa spui cuiva sa se sinucida? Tu chiar nu ai minte?
Daca te-ar pune cineva sa te sinucizi cum ai reactiona?
Cred ca ar trebui sa te gandesti mai mult cand dai un raspuns aici. Saitul este TOTI PENTRU UNUL. nu trebuie sa te comporti asa cu cineva!

| TheDarkShadow explică (pentru nopersonalname):

Thanks

| TheDarkShadow explică:

Daca mai aveti idei... spunetitongue

| swaggerofachampion a răspuns:

Stiu prin ce treci. straight face Mama mea e plecata in Italia sa munceasca, iar tatal meu e in America si a uitat complet de mine. Nici macar nu si-a amintit de ziua mea de nastere sad. Dar, revenind inapoi la tine. Cred ca cel mai in masura persoana la care sa ii ceri sfaturi este invatatoarea/diriginta ta. Ea te va ajuta si va discuta cu unchiul si matusa ta. Ei o sa inteleaga ca tu nu te simti in largul tau in preajma lor, si o sa incerce sa se schimbe. Daca nu ai curajul, incearca sa ii eviti cat mai mult posibil SAU vorbeste cu matusa ta. Fiind femeie, ea te va intelege foarte bine, si o sa ia masuri. Sper totusi ca te-am ajutat catusi de putin, si bafta!

| TheDarkShadow explică (pentru swaggerofachampion):

Am incercat de ja asta...a zis:,, Asteapta sa crsti si o sa poti sa mergi si tu cu ea sa muncesti daca asta vrei"...clar a fost ironic daca iti dai seama.eu mi-am dat seama dupa voce si atitudine

| AlexCOOL60 a răspuns:

Ar trebui sa le multumesti ca te-au infiat si ca nu te-au lasat singur pe strada, te-au crescut, invatat etc.Ar trebui sa fi recunoscotor fata de ei(cine stie cum erai tu acum daca nu erau ei).Si daca te "enerveaza" chiar asa te tare,incearca sa vezi ce au pe suflet si poate asa intelegi de ce te "enerveaza" sau fa-le ceva cadouri,niste bucurii,scoatei din casa la aer liber, la padure, la munte sa se mai relaxeze si ei.Si poate asa o sa fie mai bunii cu tine. Sper ca te-am ajutat.

| TheDarkShadow explică (pentru AlexCOOL60):

Nu ajungeam pe strada boulelaughing...am o casa la sat...straight face

| mona01 a răspuns (pentru TheDarkShadow):

Bun raspunsul meu?

| TheDarkShadow explică (pentru mona01):

Bun bunhappy:d