| cookie_6095 a întrebat:

Heyhappypractic de un an volei.mama a fost de acord la inceput. dar acum nu mai e...si am intrebat-o de ce si mi-a zis ca nu mai vrea ea. mie una imi place foarte mult si m-am atast si de fetele din echipa. eu am incercat sa vorbesc cu mama dar nu ma intelege.si din cauza asta ma cert cu ea foarte des... ce sa fac.ca sa inteleaga ceea ce simt?

4 răspunsuri:
| Rill a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i spui ca practicand acest sport vei apartine uni grup si iti asumi anumite responsabilitati. Ar trebui sa-i vorbesti deschis si sincer explicandu-i ca sportul te va ajuta la dezvoltarea ta fizica, dar sa nu-ti neglijezi scoala. Incearca sa ajungeti la un compromis, spune-i ca daca te va lasa in continuare sa practici volei vei avea rezultate bune la invatatura si o vei ajuta si la treburile casei. Oricum sportul iti va prinde bine, te va ajuta sa ai o viata sanatoasa happy

| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

Eu cred ca er trebui sa vorbesti cu ea deschis si sa afli un raspuns concret pentru care nu te mai lasa sa faci volei. trebuie insa sa ti minte ca nu trebuie sa te rastesti la ea sau sa ii spui lucruri de genul ''te urasc'',''nu vreau sa te ma vad',''vaco'' etc pentru ca stiu ca parintii in general isi ies din pepeni.cine stie poate o sa aiba succes sfaturile mele.Mult noroc!

| Mariposa97 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii explici cat de mult inseamna voleiul si echipa pentru tine si sa o faci sa inteleaga cat de important este sportul...Atata timp cat nu este cel mai important.

| ionutzastietot_2041 a răspuns:

Ei traba sa ii placa ea merge pe teren? loool