| anonim_4396 a întrebat:

Hey,sunt intr-o situatie foarte ciudata.
In intrebarile anterioare am scris ca ai mei s-au certat si ca eu i-am luat apararea mamei, deci tata s-a enervat si m-a jignit.Iar de atunci nu mai vorbim deloc (cred ca asta e a 3-a saptamana).
Numai ca ai mei s-au impacat.Desi mama zicea ca o sa divorteze,vroia sa vanda pamantul de la tara si sa plece,m-a intrebat daca merg cu ea s.a.
Si eu am ramas acum ca fraiera.M-am certat cu tata din cauza ei (ca daca nu-i luam apararea,facea si ea crize ca de ce n-o apar (?!)),iar ei sunt bine-mersi acum.
Tata n-a venit sa-mi ceara scuze (bine,nici nu-i genul lui sa faca asta) si nici nu a intrat in vorba cu mine "ca sa ma impace" cum facea inainte si nu inteleg de ce face pe suparatul acum,cand el m-a jignit.Iar eu nici atat nu ma duc sa intru in vorba cu el big grin
Nu stiu cat o sa tina impacarea asta a lor,dar eu n-am de gand sa ma mai bag pentru mama dupa faza asta.E ciudat rau.
Stiu ca asta nu-i tocmai site-ul potrivit pentru a cauta pareri sau ceva, dar daca tot eram logata...de ce nu (?).
Ok, deci...pareri,sfaturi,ceva?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil se simte dezamagita pentru ca tu i-ai luat apararea mamei. Probabil se simte cumva tradat. Dar totusi, nu te baga in vorba cu el, lasa-l sa inceapa, desi, la nervii pe care i-a avut in momentul respectiv. cu totii stim toate cuvintele care ne trec prin cap la nervi, iar pe unele chiar nu ne mai putem abtine si le zicem.
Succes!

| dragos9234 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa nu il bagi in seama nici tu, asteapta-l pe el sa isi cearca scuze daca tot el a jignit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El este adultul deci de la el ma astept sa isi ceara scuze primul, nu tu. Asteapta sa vezi ca asa se v-a intampla.

| valerian94 a răspuns:

Ce pot sa spun in orice familie se intampla asa ceva da cel mai bine cand se cearta este sa nu-i bagi in seama pe nici unu lasa-i sase rezolve problemele singuri iar cu ceea ce ai spus tu ca tea jignit si nu mai borbeste cu tine o sai treaca in timp deoarece sintimentele de parinte iubitor fata de fata ei o sa treaca repede poate ca tea jignit din cauza ca nu trebuia sa te bagi si cred ca ii pare rau si nu stie cum sa iti ceara scuze.Ori cum daca te iubeste o sa iti ceara scuze happy Bafta.

| miriammiriammiriam a răspuns:

Buna,stiu nu este bine sa te bagi in discutiile parintilor dar este inevitabil, nu esti vinovata ca ai intervenit luandui apararea mamei dar cred, ca ai face bine sa vorbesti tu cu tata el nu va veni sa ti ceara scuze asa ca este bine sa mergi sa vorbesti cu el.este tata si te iubeste cu siguranta.

| SuntUnAnonim a răspuns:

Toate Trec; d^^