| cokkooo a întrebat:

ai mei se tot cearta si maica mea saptamana asta ar vrea sa plece in Germania fara sa stie tati iar o spus ca peste vreo 3 sau 2 luni o sa ma ia si pe mine si pe fratele meu mai mic sa stam acolo la unchiu mami sa lucreze si noi sa facem scoala acolo pff credeti-ma ca am avut foarte multe probleme, sad am furat bani din casa, am avut relati sexuale de care regret fff mult, am fost cu un baiat 5 luni si 4 saptamani mi-am facut prieteni acum aici si colegi de clasa, de scoala... si credeti ca daca o sa ma duc in Germania o sa uit de toate si o sa incep o nouo viata? sad eu asta vreau, vreau sa incep o nouo viata am 13 ani macar vreo 3 ani sa stau in Germania si apoi sa ma intorc in tara poate doar in vacanta sa ma impac cu fostul atunci o sa fiu si eu mai mare big grin deci voi credeti ca pot incepe o nouo viata? fara niciun fel de ganduri, stress?

7 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Trecuta tau va fi mereu cu tine, fie ca esti in Rominia fie ca esti in Germania, Franta, etc, amintirile si trecutu tau este in mintea ta si in gindurile talea, tu trebuie sa accepti trecutu chiar daca iti mare rau de ceia ce a fost, si astfel poti merge mai departe incepind o viata noua.Totu depinde de tine succes.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Trecutul trebuie sa ti-l asumi si sa il accepti! este al tau si nu va disparea niciodata! oriunde mergi, il iei cu tine!
ideea e sa nu traiesti in trecut! este bine ca ai constientizat greselile, acum tot ce trebuie sa faci este sa te corectezi si sa mergi spre viitor fara sa mai gresesti!
daca esti minora si mami pleaca fara sa stie tati, el o va putea acuza de parasire de domiciliu, iar in cazul unui proces de divort, voi veti ramane cu tati! mami nu va mai avea dreptul sa va ia! sper ca este si ea constienta de lucrul asta!
numai bine iti doresc happy

| SkaterGirl112 a răspuns:

Pai totusi, nu o sa poti lasa in urma trecutul, conteaza de tine, sa accepti situatia... Poate fi greu sau usor... Tu hotarasti!

| cokkooo explică:

Nu as fii asa de sigura tongue are doar 19 ani big grin

| Hatelaw a răspuns:

Da daca vrei tu depinde totul tine de tine nu de noi funda! happy

| adecaba a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi in Germania asta nu te va ajuta sa uiti trecutul dar dc incepi bine te va ajuta sa te schimbi.

| DshoaraDeCartier a răspuns:

Se poate trebuie sa nu fi mereu cu gandul ca ce vei face acolo daca nu te adaptezi si alte chesti trebuie doar sa uiti de greutatile prin care ai trebut pana acum