| IubesteEa a întrebat:

am o intrebare dar va rog sa fiti seriosi! deci acum cateva zile eu plangeam ca fostul ma face in orice fel si ca nu mai vorbeste cu mine. Si duminica la 5 s-a intalnit cu prietena mea cea buna in fata blocului meu si stateau amn2, in loc ca ea sa ma sune statea cu el dar eu cred ca a stat el cu ea doar ca sa afle ceva despre mine adica nu stiu sigur dar cred ca asta e ca acum fostul a inceput sa ma bage pe mess in seama la scoala, sa se uite dupa mine si eu inainte credeam ca nici o sec.nu m-a iubit si acum cred ca da ca se intereseaza de viata mea si eu il iubesc mult si cred ca stie ca i-a spus fratimiu de fata cu mine si nu a comentat nimic nci eu de obicei comentam asta sau el, dar atunci nu a zis nimic a ramas suprins gen si in primul rand pe prietena mea nu are cum sa o placa ca stie ca noi 2 suntem de nedespartit si cred ca prin ea incearca sa ajunga la mine ca ei ii zicea adevarul numai ei ca ma iubeste si de 3 ori i-a zis cand eram si despartiti si impreuna acum suntem de 11 luni si in decembrie pe 13 se face 1 an de la despartire ca pe 13 am fost prima oara impreuna de fiecare data vorbeste cu mine rade la glumele mele imi zambeste. Si vineri dupa scoala am ramas noi 3 eu, el si fratimiu (colegul sau de clasa)asa si el imi arat ce desene a facut si s-a apropiat de mine si m-a facut sa si rad, il ruga pe fratimiu sa mai stea putin cu el si eu de asemenea si cand fratimiu zicea ca nu el il batea metaforic vorbind il oprea sa nu plece si se uita la mine deci cand am fost despartiti a fost din cauza unei proaste si el si-a cerut scuze ca a decis asta, dar asa a fost sa fie si la scoala cand m-a intrebat ceva s-a uitat la ochii mei si eu la ochii lui si ne-am apropiat ce credeti ca mai tine la mine!:?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da, poate ca abia dupa ce v-ati despartit a vazut cat de deosebita erai si cat valorai! Acum poate ca, cauta sa recupereze din terenul pierdut...dar merge anevoios ii e teama ca-l refuzi, e o varianta nu? Iar tu, trebuie sa te gandesti bine daca merita sa-i mai dai o sansa sau nu! Tu il cunosti mai bine cu toate ca e o vorba,, CIORBA REINCALZITA NU MAI E BUNA"!, trebuie sa fii sigura daca-l mai vrei in viata ta! multa bafta!

| IubesteEa explică:

Eileen_7402 mersii muult te iubesc si da ar fi fain sa ne impacam de sarbatori roaga-te pentru mine mersii! mult meriti si un vot!

Răspuns utilizator avertizat
| kaylla a răspuns:

Eu una unde scuip, nu ling! Daca nu a mers din prima din a doua nici atat nu o sa mearga! Chiar daca mai tii la el cred ca ar fi cazul sa-i demonstrezi ca tu ii esti superioara! Dupa ce s-a purtat urat cu tine si v-ati despartit acum, a vazut ca nu mai gaseste una asa bleguta ca tine si gata vrea sa se impace?! Eu in locul tau nu i-as acorda nicio sansa! Daca nu a stiut sa te aprecieze de la inceput nu are niciun rost! Poate daca te impaci cu el o perioada o sa se poarte frumos dar... "lupul isi schimba parul, dar naravul, ba!"... cat o sa tina?! E alegerea ta dar eu mi-am expus punctul de vedere! Tu faci exact cum iti dicteaza inima si constiinta insa gandeste-te bine daca poti sa mai suporti inca o data acel comportament care te-a facut sa te desparti! Mult succes!

| NoChanceForUs a răspuns:

Păpușe,ai scris prea mult, fi mai concisă, că nu citesc romane de dragoste acum.

| Effy12 a răspuns:

Cum poti tu sa ne ceri noua sa fim seriosi cand tu esti o analfabeta...Cred ca ai mai mult de 200 de greseli.Nici eu nu sunt experta dar totusi nici in halul in care ai scris tu intrebarea asta.Pur si simplu nu am reusit sa citesc 4 cuvinte fara sa ma apuce rasul.Eu zic sa-l lasi dracu pe iubitul pritenelul sau ce ziceai tu acolo si sa pui mana pe o carte de Romana.

| UnZambetPentruToti a răspuns:

De geaba ne intrebi pe noi... intreaba-l pe el... cred ca el iti va raspunde mai serios decat noi. si nu e parerea noastra! ci a ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună alexandra; recunosc că nu știu povestea ta (eu fiind mai nou pe aici), iar din ce scrii mai sus.nu reușesc să înțeleg mare lucru; dar nu-i nimic,nu e obligatoriu ca toți să avem talent de povestitor când ne băgăm pe un site ca ăsta; in fine; eu altceva vreau să te rog:ce înseamnă când te bați in sensul metaforic? adică e ceva de genul cum se întâmplă prin Pantelimon,când se amenință ei că sunt "jmecheri"? sau e ceva... cum se obișnuiește pe stadioane, când strigă suporterii metaforele alea, iar apoi se adună jandarmii să îi asculte cu urechea?

| liliana15 a răspuns:

el vroia sa mai stea fratele tau cu voi pentru ca ii era rusine sa mai stea singur cu tine, tine la tine :*(fundita?)

| Mihai_7676 a răspuns:

Baiatu are dreptate noroc ca eu sunt olimpic la romana laughing probabil ca tipul vrea doar sa isi bata joc de tine asa fac baietii dupa ce se despart de una isi bat joc de ea si se cupleaza cu prietena ei big grin
nu cred ca te iubeste. poate e o chestie de pariu

| andreyutzza55 a răspuns:

Da.Probabil mai tine la tine...