| denymar a întrebat:

Hey,TPU! As vrea sa ma ajutati cu o problema.Am cunoscut un baiat anul trecut.Ne-a placut mul unul de celalalt asa ca cateva luni am fost cu el. Dupa care nu stiu ce s-a intamplat, dar ne-am indepartat unul de celalalt.As vrea sa fiu din cu cu el...Ce sfaturi imi dati? FuNdItA

Răspuns Câştigător
| Metalerele5 a răspuns:

Mai tii legatura cu el? Daca da, incearca sa te reapropii de el si sa fii sincera, spune-i ca inca mai ai sentimente pentru el si ai vrea sa va reluati reatia. Daca accepta bine, daca nu, inseamna ca pentru tine e timpul sa mergi mai departe. Daca nu mai vorbiti, incearca cumva sa reiei legatura cu el si eventual incearca sa afli si motivul pentru care v-ati indepartat, a fost mai mult din partea lui sau din partea ta? Daca a fost mai mult din a lui, afla de ce, poate el momentan e cu altcineva sau poate pur si simplu nu a mai vrut sa continue relatia. Bafta!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea susţin astfel de relaţii, dar dacă eşti sigură că vrei asta, discută cu el, şi află dacă sentimentul e reciproc.

| denymar explică (pentru Adry05):

Mersi...Esti de ajutor

| Adry05 a răspuns (pentru denymar):

happy

Răspuns utilizator avertizat
| byeddy a răspuns:

Daca tu crezi cu certitudine ca si el mai vrea sa fie cu tine, vorbeste cu el. Daca el nu vrea lucrul asta din prima, uita-l si mergi mai departe ca iti pierzi vremea.

| KeriB a răspuns:

Pai incearca sa vezi care sunt cauzele indepartarii voastre. Vezi ce te-a deranjat pe tine, pe el ajungeti la un consens..Esti sigura ca si el isi doreste sa va impacati? Discuta cu el, vezi ce pareri are..asa iti vei da seama! :*