| PDM2000 a întrebat:

Mias dori sa ma ajutati cu un baiat.
Cand am fost foarte mica am cunoscut un baiat aproape de varsta mea.Na intelegeam minunat avem foarte multe amintri frumoase pana in 2010 ca noi suntem prieteni din anul 2004-2005.In anul 2010 a aparut o fata.Acea fata era colega mea eu ii povestiseram de baiatul acesta de cand eram mica si intr-o zi mi-a cerut id-ul lui eu nu am vrut sa il dau dar ma fortat si i l-am dat. Dupa cateva zile am iesit impreuna toti 3 era minunat doar ca o baga doar pe ea in seama si eu eram ignorata de el.Intr-o zi ea i-a spus de sora ei.Sia asa s-a cunoscut si cu ea fiinda aceasta de varsta lui sau apropiat mi-au spus ca sunt impreuna atunci eram suparata destul de rau dupa mi-au spus ca nu erau impreuna ca au vru sa imi faca in ciuda... Dupa ceva luni el a cunoscut 3 fete. Ele erau prietenele surori a colegei mele.Si de atuncia el a inceput sa ma ignore complet eu ma tot bag cu el in seama dar nimic nu stiu ce sa mai fac sa fium din nou amici buni cum eram inainte sa ma bage si el inseama ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| Bylok a răspuns:

Buna!

eu cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu el intre patru ochi, invita-l undeva unde sa fiti singuri, daca nu accepta spune-i ca este foarte important pentru tine, iar dupa ce o sa ii spui nu o sa-l mai deranjezi niciodata.ar trebui sa-i spui ca vrei sa fiti din nou prietenii ce-ati fost odata si ca ai nevoie de el.

alt ceva nu stiu ce sa iti spun. sper ca te-am ajutat cat de putin.

sper sa-ti recapeti prietenul nu merita sa se piarda o asemenea prietenie!

2 răspunsuri:
| PDM2000 explică:

Dau fundita care mai raspunde

| Pufuleatza_2014 a răspuns:

Poate cca nu ar trebui sa incerci tu sa te ia in seama...