| Denny2o11 a întrebat:

E un baiat care mi-a zis ca ii place de mine dar mie nu imi place de el... In fine nu stiu daca el stie asta pentru ca nu am spus-o chiar direct si m-am certat cu prietena mea din cauza lui pentru ca mi-a aruncat ceva ce era al meu si era la fata aia si alt baiat a trebuit sa se duca dupa ele si pentru ca vorbeste gura fara el adica spune ca daca se atinge cineva de mine si de prietena mea il omoara sau mai stiu eu ce si din cauza asta fata aceea s-a suparat si imi spunea mie sa ii spun eu sa invete sa se comporte si pana la urma de ce trebuia sa ii spun eu daca eu nu am nici o treaba cu el. Imi trimite sms in fiecare zi cu cf? pup eu ii raspundeam insa de o saptamana nu ii mai raspund nici la telefon nici la sms deloc si el a sunat-o pe prietena mea ca sa ii spuna ca din cauza ei nu ii mai raspund eu. Sincer ma cam enerveaza adica o discutie normala nu poti avea ca mai baga si tampenii de genu ai vrea tu sa te las dar eu nu pot si tot asa. Ce sa fac ca sa termine cu lucrurile in genu asta ca ei stau undeva unde eu merg numai in weekenduri pentru ca eu sunt din Bucuresti si chiar nu imi place mai ales ca lumea a inceput sa zica ca eu sunt cu el sau mai stiu eu ce desi eu le spun ca nu e adevarat...Adica eu acolo vorbesc cu toata lumea si ma inteleg bine cu toti si nu vreau sa ma cert cu nimeni sau sa creada ca nu vreau sa vorbesc cu ei pentru ca sunt de la Bucuresti sau mai sth eu ce.

Scuze ca am scris asa de mult sau daca am facut greseli de ortografie. Puteti sa imi dati niste sfaturi. Ms

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Dacă nu îți place de el spune-i băiatului în față. El te iubește și are dreptul să știe că tu nu simți același lucru pentru el.
Nu este nimic rău. Spune-i față-n față și spune-i că este mai bine așa, decât să fie dragoste cu forța. Să fii sincer și să îi spui omului în față este cel mai bine și cel mai corect, o să ai de câștigat. Este singura variantă. Nu îi da sms sau să lași o altă persoană să îi transmită. Îi vorbești calm și îți ceri scuze că nu i-ai spus de la început.Va rămâne trist puțin, dar important este că ai fost sinceră și i-ai mărturisit!

Baftă.

| Gaby119711 a răspuns:

Dumnezeule ce de-a scris, spune-i in primul rand ca nu il placi si in aldoilea rand spune-i sa nu mai implice alti oameni in povestea asta si sa nu mai creeze zvonuri sa ma rog ce ai mai zis tu pe-acolo.

| mikaguapa a răspuns:

Cred ca cel mai bun sfat este sa ii spui ca nu iti place de el si sa ii spui sa te lase in pace ca cica uh iubesti pe altineva.sa il minti sau poate este adevarat...acum uh sty mai bine. sper ca ti-am fost de ajutor:X