| pandicorn16 a întrebat:

M-am "certat" intr.un fel cu mama... aseara m-a chemat la ea la munca si a trebuit sa stau cu ea pana la 10 noaptea... si eram extrem de obosita ca fusesem intr-o excursie inainte... si i-am spus sub forma de gluma ca atunci cand o sa cresc vreau sa fiu casnica... si ea aseara a facut si glume pe chestia asta si am ras... si azi e suparata ca am spus ca vreau sa "fiu" casnica si acum e suparata pe mine si imi spune ca dupa vacanta intrerupem toate meditatiile... si acum daca ii spun "n-ai vrea sa fac clatite?" Ca ma rugase de sapt trecuta si am uitat... si imi zice ea acum "asa mama, exerseaza pentru a fii casnica"... si ma enerveaza la culme si nu ma crede cand incerc sa-i explic ca a fost o gluma... ce pot sa-i spun?

4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Poate vrea ca tu sa fii o femeie de succes. Are alte planuri pentru tine.

| Staind a răspuns:

Poti sa-i spui ca are glume de casnica.

| blAster85 a răspuns:

Las-o asa face sa te puna presiune. Cand iti mai spune, raspunde-i pe aceeasi tema in gluma si bine dispusa si se va opri.