| valentinamarinamary a întrebat:

nu radeti la intrebarea mea mama mea are o prietena care spune ca soacra-sa ii face ceva vraji lu fisu pentru destramarea familiei, va rog stiti ceva care te protejaza de asa ceva? Orice va rog mult! Nu este bun crucifixu ala atrage aceste chesti! Va rog ceva care protejaza asta!?

Răspuns Câştigător
| Butterflybeautiful a răspuns:

Pai du-te la biserica roaga-te la dumnezeu sati dezlege vraja daca creezi in dumnezeu dumnezu te ajuta sa nu creezi niciodata in vrajtoare ai vazut la televizor c vrajtoarle ale doua melisa si anisa care le mintea pe vedete ca nu siu eu ce si le luau peste 19000 de euro dar cad colo ele nu er vrajtore si eru niste domne simple.
Sati spun ceva dumnezeu ajuta decat pr oameni cu sufletul bu si cu inima curata dar si pe cei care se roaga la el.
Tu mereu a creezi in dumnezeu.
Chiar daca noi oameni nul vedem trebuie sacredem in el dumnezeu ne vede tot ce facem chiar acum dar mai devreme sau mai tarziu vom plati cei care mint dracuie sau chare nu cred in dumnezeu.
Dumnezeu sa te ajute.

13 răspunsuri:
| edytzu4 a răspuns:

Dumnezeu! Roaga-te la El si nu mai credeti orice tampenii.

| Mădă0611 a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la asa ceva happy Vrajile nu exista, dar daca iti faci idei creierul te face sa actionezi ca si cum ar exista si oarecum atragi raul spre tine (de exemplu sotul tau intarzie ca a intervenit ceva, dar stiind povestea cu vrajile crezi ca te inseala si ajungeti sa va certati, desi el n-a gresit cu nimic). Totul porneste de la gandire, stai departe de ce te poate influenta negativ, pastreaza-ti mintea curata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca Mos Craciun nu exista, nu? Verificam doar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waw:olaughing))
Si mie mi s-a intamplatbig grin
Bunica din partea tatalui facea vraji ca sa se desparta mama de tataxD
Daca crezi in Dumnezeu totul vine de la sinehappy
Puterea lui e mai mare decat orice putere si orice vraja:*

| Ryuuzuka a răspuns:

Nu prea am inteles aici, mama ta, scoacra care face vrafi fiiului sau, dar in fine trecem.In cel mai bun caz, ar fi bine ca sa porti o discutie cu un preot.Incearca duminica dupa predica. Daca tu esti impreuna cu baiatul, va puteti da casa cu aghiaza ca sa nu poata atrage "spiritele rele ", daca tot crezi in asa ceva, dar in fine, fiecare crede cu ce vrea happy.

| dreamgirl94 a răspuns:

Pfff...eu cred pentru ca tata a trecut prin asta.trebuie sa te rogi mult.n-ai ce sa faci altceva

| valentinamarinamary explică:

Se spune ca, cu cat crezi mai mult in DUMNEZEU cu atat e mai rau si se leaga de tine vraja mai bine! Eu vroiam ceva care sa anuleze asta!

| valentinamarinamary explică:

O prietena a mamei are probleme de genu! Si sa stii ca doar sa te atinga si! Si voi ceilalti nu ma faceti misto ca eu vorbesc pe bune!

| valentinamarinamary explică:

Ma intrebam daca exista vreo amuleta cevaa!?

| Mădă0611 a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Nu exista, amuletele functioneaza ca medicamentele placebo tongue deci tot la ce ziceam eu ajungi. NU TE MAI GANDI LA VRAJI si nu o sa poata sa te atinga nimeni tongue

| Floris83 a răspuns (pentru valentinamarinamary):

Trebuie ca familia aceea ce se simte amenințată de vrăji, să facă spovedanie curată și completă la un preot, trebuie pe cât posibil să se ferească de păcat, că prin păcat intră diavolul în om, păcatul e portița prin care-și face el intrarea în orice om!
Dacă ei duc astfel o viață curată nu se ating vrăjile de ei!
Harul lui Dumnezeu ocrotește pe om, îl păzește de rele, nu amulete și nu știu ce alte leacuri băbești!

| Biiia_2513 a răspuns:

Exact,spune-i lui Dumnezeu problemele tale, El o sa-ti dea un semn intr-o zii.Eu una nu cred, adica nu imi dau seama cum ar fi posibil, dar daca este numai UNUL poate rezolva asta. DUMNEZEU!

| OnnNlyTheOnNe a răspuns:

De unde ba amuleta=]]] eu zic sa te rogi mult intr-o buna zii D-Zeu iti va da un semnwinking