| D0zzz a întrebat:

Hey, TPU. Prietena mea cea mai buna se comporta cam ciudat. Acum cateva zile era foarte nervoasa la telefon si am lasat-o un timp. Acum doua zile iarasi am sunat-o si am vorbit, ne-am vazut putin si ramasese sa ma sune dupa ce face baie. Bine inteles ca tot eu am sunat-o ca nu are notiunea ceasului si a zis ca sa manance si dupa ma suna. Nu m-a sunat, dar nici nu mi-a raspuns la telefon la ore diferite. Astazi am sunat-o, la fel, nu mi-a raspuns. Mi-a trecut prin cap ca poate o enervez si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine. I-am spus ca daca se intampla ceva sa imi zica in fata, dar dupa ce ne-am vazut ultima data ramasese sa vina la mine in vizita. Si la ultima comunicare prin telefon mi-a spus ca pleaca sa-si ia rochie. Dar mai devreme nu imi spusese. Poate s-o fi dus, nu zic nu. Dar stiu din proprie experienta ca. de fiecare data cand alte fete o chemau pe afara si ea nu vroia sa iasa baga tot felul de strambe, ca o doare burta etc. Si ma gandeam ca nu e greu sa-mi zica acelasi lucru. Nelamuririle mele sunt:
1. De ce credeti ca se comporta asa?
2. Sunt prea insistenta incercand sa comunic cu ea ca sa inteleg situatia pentru care nu imi mai da niciun semn de viata?
3. Ce ar trebui sa fac? Sa o las sa ma caute ea sau pur si simplu nu merita prietenia mea? (mentionez ca inainte eram foarte unite si suntem prietene de 4-5 ani).

Va rog, as vrea sfaturi cat mai sincere. Dau funda kiss.

Răspuns Câştigător
| Dianaa94 a răspuns:

Pai eu cu pr mea cea mai buna ne cunoastem de 8-9 ani.Si de un tp, de cand sia facut prieten (cam 4 luni) nu mai suntem cum eram.Ex: cand dormeam la ea sau invers ea la mine stateam pana dimineata (am stat odata la ea pana la 5 dimineata(bine la 5 am iesit p afara si ne amuzam de diverse lucruri) si naa.si era distractie. Insa acum, cand dorm cu ea ( 1 jumate maxim dar nu sa mai intamplat de ceva tp si orqm nu prea am mai dormit cu ea.din pricina asta)Stii inteleg scoala scoala.dar ma refer in weekend. Orqm un sfat pentru tine :Eu zic sa o lasi o perioada; incearca sa iti gasesti diferite ocupatii nu stiu ...si sa vezi cand are ea de gand sa te sune(chestia e ca nu merita sa termn o prietenie de 5 ani )dar deh ...pana la urma.Sau vezi poate a aflat ceva despre tine sau cine stie, poate esti vb p la spate de altele si na, sau o fi suparata pe tinethinking

5 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Las-o in pace! daca nu a avut chef sa te sune o data iar apoi tu insisti mereu se poate ajunge la ruperea prieteniei, si mie mi-a facut o prietena asa si era fffff enervanta, asa ca las-o mai moale...cred ca prin raspunsul asta ti-am raspuns la toate intrebarile.

| rolly3342 a răspuns:

S-a plictisit de tine...viata e trista

| azurel2000 a răspuns:

Spui ca de 4-5 ani.inseamna ca are un iubit care nu mai o baga in seama, ori mama ei nu o lasa din motive de curatenie prin casa.Lasao sa se intoarca ea la tibe tu o poti alina.Pa -pa

| azurel2000 a răspuns:

Spui ca de 4-5 ani.inseamna ca are un iubit care nu mai o baga in seama, ori mama ei nu o lasa din motive de curatenie prin casa.Lasao sa se intoarca ea la tibe tu o poti alina.pa -pa la revedere

| Lungu_Sanda_1993 a răspuns:

Incerca sa-i spui in fata ce crezi, las-o in pace pana cand o sa-si dea seama ca a gresit, cred ca si-a gasit alta prietena daca nu isi da seama stiu ca o sa suferi dar las-o in veata ei si tu in a ta.SUCCES!