| mariam01 a întrebat:

Hello!
Iubitul meu m-a invitat sa petrec Revelionul la el acasă, vor fi și părinții lui.
Singura problema este ca nu vreau sa las o impresie proasta părinților lui dacă merg, nu vreau sa ii deranjez, deși iubitul meu m-a asigurat ca nu. Am mai fost în vizita și au fost mereu drăguți, dar nu am rămas niciodată peste noapte și mai ales de sărbători.
Întrebarea este, credeți ca este potrivit sa merg?
Menționez ca avem 19 ani amândoi.
Și dacă da, nu as putea sa ma duc cu mana goala, ce as putea sa le ofer părinților lui?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hei,

Da, cum sa nu fie ok ca mergi? Daca te-a invitat si te-a asigurat ca totul este bine? Este ok, mergi linistita, imi pare un gest chiar dragut si frumos. Asa va apropiati si mai mult.

Legat de cadou... cum recomand eu mereu :D : https://www.emag.ro/......D90VP9BBM/

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare nimic anormal să faceți revelionu împreună, mai ales dacă aveți ceva timp împreună și vă vedeți în ceva serios. doar n-aveți 12 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este potrivit atata vreme cat parintii lui sunt acasa si veti fii toti, toata seara.
In felul asta nu vei putea face o impresie gresita, decat daca te duci cu baiatul in dormitor.
Nu-i nevoie sa oferi nimic in noaptea de Revelion, atunci participa fiecare cu mancare si bautura.
Ai putea duce o prajitura deosebita sau tort si 1 sticla de sampanie.

| siriusblack98 a răspuns:

Iei si tu o sticla de vin/sampanie pentru tatal lui si un buchet de flori pentru mama lui. Adica mi se pare cel mai potrivit.

| Dana2103 a răspuns:

Nu mai incerca sa impresionezi.