| Nuvreusadaunume a întrebat:

Sora mea are un iubit și nu prea îmi place de el. Înainte eram doar noi doua. Când iubitul ei ma saluta ma blochez pur și simplu și dacă ma întreabă ceva nu pot sa ii răspund. Ma simt prost și și el se simte. Ce sa fac? Nu îmi place de el dar nași vrea sa o arat.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se scrie nași, ci n-aș. Habar nu ai.,

| mihai69 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

A scris corect - se referă la nașii pe care o să și-i aleagă soră-sa la cununie.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mihai69):

Ai inteles tu prost.

| mihai69 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Așa crezi tu; da' dacă nu mai și glumim pe-aici, o luăm naibii razna.
Oricum, e vorba despre copilării - o să le treacă peste scurt timp și vor fi o mare familie veselă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Tu ai scris ca sora ta are un iubit, ce varsta are sora ta? Si de ce te blochezi cand te salută iubitul ei? Cumva il placi si tu pe el? Sau el pe tine? Ce varsta ai tu? Ai zis ca nu i ti place de el, dar nași, ce ai vrut sa scrii nași de cununie? Sau nu aș vrea... ca se intelege altceva din text daca nu este scris bine, eu am inteles ca tu te simti oarecum ciudat sau prost in fața acelui băiat, dar nu ai dori ca el sa i si dea seama de acest lucru nu? Am inteles bine? Te rog vino cu o explicatie asupra cuvintului scris de tine nași, era vorba de nași sau de nu aș.

| Nuvreusadaunume explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sora mea are 15 ani, eu am 12 ani. Iubitul ei are 14 ani. Eu nu știu de ce ma blochez când ma saluta asta era și întrebarea, nu îl plac deloc chiar nu îmi place ca a venit la sora mea pentru ca înainte eram doar noi doua. Eu nu îl prea suport dar n-aș vrea sa o arat ca sa nu își dea el seama ca nu îl plac, adică pe scurt nu vreau sa îl fac sa se simtă prost pentru ca el este drăguț cu mine.

| Nuvreusadaunume explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da ai înțeles bine!

| mihai69 a răspuns:

Ce treabă ai tu cu ăla?!? Nu ție trebuie să-ți placă, ci ei. Ar fi culmea să îți placă și ție și ei de același tip!

| danay72 a răspuns:

Evita-l si raspunde foarte scurt la intrebare. Dar nu ii vorbi urat. Vorbirea sa fie dreasa cu sare ca sa stii cum sa raspunzi fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vina baiatului ca tu esti anti sociala. E una sa nu iti placa de el, e cu totul altceva sa te blochezi de la un amarat de salut. Clar e ceva in neregula.

| kandaraki a răspuns:

Tie nu are de ce sa iti placa sau nu iubitul surorii tale, tu nu ai treaba cu el, principalul ei sa ii placa si sa se simta bine cu el, tu nu ai nici o treaba.
Fiindca te-ai deprins sa fii cu sora si acum a aparut cineva in viata ei si tie nu iti acorda atentie, nu fi egoista, sora ta are dreptul sa fie cu el, tu doar vrei atentie tie sa iti acorde, de asta si te macina!

| 1994Betty a răspuns:

Hoo, o sa avem un NEPOTEL. Pe cine pui Naș?