| Aalleexxaa a întrebat:

Hey. ziceti-mi si mie ceva... orice, care sa ma inveseleasca, de dimineata tot stau trista/enervata/suparata pe toti, am reusit sa ma cert de 3 ori cu mama azi. va rog, nu faceti misto de mine.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În primul rând calmează-te și vezi că ai niște postări chiar glumețe, pe mine au reușit să mă facă să rând, cea cu Alinuța și cu olteanu.
Fruntea sus, sunt zile frumoase dar mai sunt și urâte cu mult stres și nervozitate.
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Gabriella20: Cred ca, totusi, olteanul ala cobora panta, nu o urca. laughing

| papusikatha a răspuns:

Alinuta avea un papagal. Ea vine cu el la scoala.
Invatatoarea o intreaba:
- De ce ti-ai adus pasarea, Alinuta?
- Pentru ca l-am auzit pe tata spunand mamei: "Cand pleaca copilul la scoala, iti fac pasarica praf!"

| papusikatha a răspuns:

Dupa 60 de ani de căsnicie, el moare.
La scurt timp moare şi ea şi ajunge în rai... unde-l vede pe el.
- Dragule, ce bine-mi pare să te regăsesc!
- Lasă-mă-n pace, cucoană!
Contractul a fost foarte clar: "Până ce moartea ne va desparţi!

Bula sta pe peron sa plece la armata. Cu el, mama-sa si gagica-sa. Ambele vor o poza de la el. Din pacate Bula are numai o poza la el, poza care a facut-o in acea vara la nudisti. O rupe in doua: partea de sus o da prietenei si partea de jos mamei sale stiind ca aceasta e cam mioapa si nu o sa-si dea seama.
Ma-sa se uita un timp la poza si zice:
"Da, da exact ca tacsu! Nebarbierit, iar cravata ii sta stramb"…

Dupa o aventură de două luni, o tînără îl întreabă plină de emoţie pe iubitul ei:
- Cînd o să mă prezinţi rudelor tale?
- Draga mea, deocamdată e imposibil. Copiii sînt la ţară, iar nevastă-mea e plecată într-o delegaţie!

Alinuta era pe afara si se intalneste cu Gigel. Acesta ii spune ca daca se urca in copac ii da 5 roni.
Ajunge Alinuta acasa si zice:
- Mama, mi-a dat Gigel 5 roni ca m-am urcat in copac!
- Proasto! Ti-a vazut chilotii!
A doua zi, Gigel, ii da 7 roni Alinutei sa se urce in copac!
... - Mama, mama mi-a dat Gigel 7 roni ca m-am urcat in copac!
- Proasto! Ti-a vazut chilotii!
- Nu mama ca de data asta i-am dat jos!

Un oltean urca o panta intr-un taxi, masina avand o viteza destul de mare. Deodata, soferul exclama:
- Suntem pierduti!
- De ce? Intraba olteanul.
- Nu mai functioneaza franele si nu pot opri.
- Mai, neica, opreste macar aparatul de taxat!

Un om intr-un varf de munte striga cat il tine gura:Nu ma intereseazaaaa! Ecoul:Nu ma intereseazaaa! Respira vreo 10 secunde si iar striga:Nu ma intereseazaaaa! Si in urmatorul moment aluneca si in cadere striga:Ajutooorr! Ecoul:Nu ma intereseazaaaa! laughing

| FesCuDungi a răspuns:

Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pentru. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
- Copilul asta este marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!
- Am inteles, zice Bula.
Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:
- Vai ce copil frumos!
Mama rasufla usurata. Bula continua:
- Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase... si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru`, vede bine?
- Da, vede bine, de ce intrebi?
- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a incurcat-o!

| FesCuDungi a răspuns:

Profesoara vorbeste despre temperatura corpului:
- Oamenii au 36.5 C, salbaticiunile au 38 C iar pasarile au chiar 41.
Bula, tu ma asculti? Te rog sa repeti ce am spus.
- Oamenii au 36, 5 C, cand devin salbatici temperatura creste la 38 C, iar cand vad o pasarica au chiar 41...

| FesCuDungi a răspuns:

In fata unui bloc de 10 etaje se tot aduna lumea si striga disperata:
- Criminalule! Criminalule!
Un tip la etajul 7 se chinuia sa arunce o femeie peste geam! Intr-un final reuseste sa o arunce, dar femeia se prinde de balustrada geamului de la etajul 3. Omul coboara repede etajul si, dupa o lupta inversunata, femeia cade si se face tandari. El coboara linistit in fata blocului sa infrunte multimea care tot striga:
- Criminalule! Criminalule!
La care omul linistit:
- Stati, ma, ca era soacra-mea!
- Aaaaaaa!
Un tip din multime:
- Ce tupeu avea! Ati vazut cum se tinea, bestia?!

| FesCuDungi a răspuns:

O blonda supravetuieste unui accident cumplit petrecut pe autostrada soarelui…. iese cu chiu cu vai [din fericire nevatamata] din gramada de fiare contorsionate si declara organului :
-Mergeam linistita cind deodata in fata mea apare un brad, cotesc stinga acolo un alt brad, cotesc dreapta…ce credeti? inca un brad …din cauza manevrelor bruste m-am dat peste cap de vreo 15 ori …asta e…
-Stimata doamna sintem pe autostrada si nu este nici un copac pe o distanta de citeva zeci de km…ceea ce ati vazut dumneavoastra e …odorizantul ….

| Angelblack a răspuns:

Hai sa vorbim pe mess oricum n-am ce face uite id tibi_24k

| Cataaaッ a răspuns:

Iti poti cere iertare mamei tale, de accea cred ca sufletul tau este trist. Ceva probabil ca te streseaza din cauza ce te-ai certat cu mama ta. Oricum cereti iertare mamei tale si o sa vezi ca o sa te simti mai binewinking