| anonim_4396 a întrebat:

Heyy baieti am mare nevoie de parerea voastra

Imi place mult de un baiat, dar nu prea ma intereseaza sa fiu cu el.

In seara acesta am fost eu cu niste fete la un "circ" si a venit si el cu un amic.
Amicul lui se tot "batea" cu o fata din grupul meu si noi radeam d ei.
El m-a intrebat daca mai raman si eu i-am zis ca mai raman daca se mai cearta cei 2.Atunci el facea in asa fel incat se se certe doar sa mai rama.
Ma lua in brate, ma increba ce mai fac, alea-a lea, statea doar langa mine, radea cu mine, mi-a luat apararea(a inteles ca amicul lui nu stiu ce mi-a facut si a vrut sa il bata), etc

In seara aceasta(pe mess) m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Eu i-am zis ca nu vreau sa fiu cu nimeni. M-a intrebat daca nu fac o exceptie in cazul lui, si i-am zis ca fara exceptii.Nu a mai zis nimic. L-am intrebat da a s-a suparat, nu mi-araspuns, i-am dat un buzz si mi-a zis ca nu s-a suparat, dar nu a mai zis nimic.Altadata mai gasea subiecte d vb, dar acum a mai stat putin si a iesit.
Ma simt ra din acesta cauza.
Si m-am gandit ca maine sa ii zic ca m-am razgandit si ca vreau.

Voi ce parere aveti?

Va rog sa ma ajutati!

Il lac mult si nu vreau sa se supere pe mine. Oricum nu m-ar deranja daca as fi cu el, doar ca nu prea sunt asa interesata.
(amandoi avem 13 ani, iar eu nu am mai fost cu nimeni, deci nu prea stiu ce sa fac).

Ma scuzati daca am scris cu greseli sau daca m-am exprimat prost, dar sunt foarte suparata, si nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| LauraLally a răspuns:

E ca si cum te-ai contrazice pe tine insuti.Il placi dar nu vrei sa fii cu el. Daca il placi, da-i o sansa si vezi cum e.Se poarta bine? Nu se ascunde? Te place cu adevarat? Daca remarci un raspuns pozitiv la toate intrebarile astea.Merita sa continui. Daca nu, pui punct fara nici un regret.Gandeste-te ca la o perioada de "test". Daca iese bine, daca nu la fel de bine.Asa trebuie sa invarti baietii pe degete!`Succes!`

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca tu te simti pregatita pentru ca acesta sa fie primul tau prieten, atunci stai cu el. Poate ca tu simti pentru el doar o afectiune ca si pentru un amic. Ceva asemanator cum ai descris tu simt eu pentru un amic... Eu zic sa nu pierzi o sansa ca asta, ca poate mai tarziu vei vrea sa stai cu el si va fi prea tarziu.
Succes!

| shadovv a răspuns:

Vai am citit atat ca la sfarsit sa aflu ca ai 13 ani. Foarte frumos. Nu te cunosc, nu l conosc nu stiu ce sa ti raspund. Tu stii ce sa faci. Decizia e in mana ta. Tu ar trebui sa te cunosti cea mai bine.

| wintage a răspuns:

Avem timp pentru toate. (O. Paler)
La 13 ani, daca nu ai cuplu nu inseamna ca esti total exclusa. Mai ai timp. Continua cum te-ai comportat la circ dar nu ii zice ca te-ai razgandit.

| Ddiinnaammoo a răspuns:

Dai o sansa! O merita oricine! Si dupa aia mai vedeti voi!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga @PurpleDark, uneori baietii fac teatru si adesea de exemplu la multe petreceri, intalniri, cineva se face ca are tendinta sa recurga la violenta fata de o fata apoi, vine cineva care ai ia apararea acelei fete, fara ca ea sa stie ca baietii s-au vorbit, asa ca si in cazul tau este posibil sa fie la fel.
Mai vreau sa-ti spun ca uneori pentru faptul ca lasi mereu loc de gandire, unii incearca sa profite stand pe capul tau cu insistente.
Daca nu simti nimc pentru el, daca nu este persoana care te face sa zambesti, atunci ai spui in fata NU tare si raspicat, este dreptul tau de a refuza, o sa se supere dar e mai bine asa.
Trebuie sa stii ca relatiile cu si intre minori oricum sunt sortite esecului asa ca, acum nu este momentul sa te implici in relatii de prietenii ci doar amicitie.
Nu uita intotdeauna sa cantaresti bine lucrurile in viata, mereu vor fi oameni care vor insista sa le faci pe plac, sa dovedesti tuturor ca la tine nu este nu si da este da fara loc de intoarcere, asa ai toate sansele sa-ti pastrezi demnitatea altfel, te vor calca in picioare multi in viata asta.
Nu trebuie sa te simti rau intrucat nu ai gresit cu nimic, acum te place din lipsa de afectiune in familie insa, mai tarziu cu siguranta ca ochii o sa-i fuga dupa alte fete, acum abia descopera viata si cand iti va vedea defectele tale, o sa rusineze cu tine.
Cerutul de prietenii pe messenger se termina urat, foarte urat in multe cazuri, cand exista sentimente reciproce dintre doi oameni prietenia vine de la sine nu prin cerere, pana la urma esti o fiinta umana care trebuie sa decida ce-si alege in viata.
Esti ultima careia ai raspund pe acest site, mi-am propus pentru ca mi-a placut intrebarea ta, sa fi ultima careia ai raspund, acum ma retrag definitiv de aici.
Multumesc de intelegere si toate cele bune in viata.

| gaddu a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu te intereseaza sa fii cu el atunci nu o fa, spune-i ca tii la el dar doriti sa fiti doar prieteni
oricum bafta

| mystery3595 a răspuns:

Pai dai o sansa. vezi cum se comporta. si inveti si tu cu ocazia asta, daca spui ca nu ai avut nici-o relatie. daca iti place de el si e ok. accepta atunci happy