| Allondra a întrebat:

Hmm.Am fost cu un baiat timp de 5 luni si 24 de zile.M-am despartit de el acum 3 luni. Dupa ce ne-am despartit, el a inceput sa se cete cu mine des.Nu stiu ce e cu el. Ce pot face cu el sa ma respecte ca inainte, ca eu mereu i-am vorbit frumos.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, acest comportament nu este unul adecvat, nu asa se comporta un baiat cu o fata, in primul rand meriti sa fi respectata si sa stii sa iti impui respect, daca nu mai esti cu el nu trebuie sa te faca sa te simti prost...impune-te.

Janina
| Janina a răspuns:

Impune-te! spune-i ferm ca tu nu mai esti dispusa sa ii accepti un asa comportament... in caz ca nu isi revine rupe orice relatie cu el. Nu esti obligata sa ii suporti grosolaniile. In felul asta te respecti si te si protejezi de oameni ca el.

| Dorinel a răspuns:

Simplu... ignora-l

| Notme a răspuns:

Spune-i sa te respecte. daca vezi ca nu are de gand sa faca nimic atunci nu ii mai vorbi, poate isi revine. Oricum nu merita sa ai niciun amic care nu te respecta!

| catthshshshs a răspuns:

Daca el nu stie ce este respectul atunci ignora-l...Ca oricum nu a meritat atentia ta daca in prezent in vorbeste asa uratwinking

| abis a răspuns:

Probabil iti poarta ranchiuna pentru despartirea voastra. Incearca sa-i explici ca relatia voastra a fost frumoasa cat a fost, dar s-a terminat, ca trebuie sa depaseasca momentul si ca isi va gasi in mod cert pe altcineva, pe o fata pe care sa o iubeasca si care la randul ei il va iubi si ea, si cu care va avea o relatie frumoasa, cum nu a putut fi a voastra. Ca oamenii, mai ales la varsta asta, se mai si despart, nu raman impreuna pentru toata viata...

| matei_8120 a răspuns:

Mie mi se pare ca el inca te mai iubeste si nu poate sa stea cu gandul ca te-a pierdut.

| Allondra explică:

Va multumesc frumos big grin