| anonim_4396 a întrebat:

I-ati pune numele VERSAVIA ficei dumneavoastra

23 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu prea suna bine in limba romana.De unde ti-a venit ideea?

mariana
| mariana a răspuns:

Ce ai cu viitoarea ta fetita, vrei sa se simta ciudat, sa nu aiba niciodata zi de nume, sa fie nevoita sa si-l schimbe ulterior? Mai mult inca, numele dat copilului, trebuie sa-i determine si norocul si traseul in viata, vrei sa se simta stanjenita toata viata. Acest nume seamana cu denumirea unui produs ori a unui disigner. In nici un caz, sa nu pui acest nume copilei tale (pe care o vei avea in viitor), pentru ca un asemenea nume nu se potriveste nimanui.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In nici un caz, iti dai seama ca mai tarziu copii vor rade de ea la scoala.

cami
| cami a răspuns:

Nu chiar. Maria, da.

| Orannginna a răspuns:

Aoleu! Doamne fereste!

Ce sfant cu sau fara cruce din calendar mai e si asta? Scuze, dar asa suna... straight face

| MM a răspuns:

Cu siguranta nu. E putin ciudat. Dar ce inseamna? De la ce vine?

| Klara a răspuns:

Versavia e nume de lagar.asa imi suna. Daca in Varsovia e ghetou, in Versavia e lagarrolling on the floor

| BabyPink a răspuns:

Nuuuuu :O

| roccomato a răspuns:

Nu stiu de unde vine numele asta! Sincer unde l-ai intanlit? E foarte complicat, cu siguranta raspunsu esteNUUUUUUUU l-asi pune.

| ioana181 a răspuns:

Nu. Ar rade copiii de ea laughing

| yourfriend_1956 a răspuns:

Nu nici intr-un caz

| MajorAsshole a răspuns:

No offense: Daca aud ca pe o fetita o cheama VERSAVIA, mi s-ar parea ciudat. Daca aud ca Skoda a scos pe piata un nou tip de masina, VERSAVIA, mi s-ar parea cel putin foarte bun numele ales de eiwinking

| Mony_4137 a răspuns:

Daca as avea o fata atunci as alege ceva simplu si frumos. Mama mea a ales numele de "Evodia" pentru mine. La prima vedere sigur va intrebati daca nu cumva am gresit si in loc de "v" trebuia "L". Nu. E bine asa : Evodia si ma simt nasol cand ma intreaba cineva "Elodia te cheama?". Noroc cu al doilea nume "Monica".

| ioanionel a răspuns (pentru Mony_4137):

Evodia un nume special si e foarte frumos, il gasim in Biblie (Epistola catre Filipeni), de asemenea este o planta decorativa si melifere foatre frumoasa! http://www.slideshare.net/eurohonig/evodia-1090193

| sHock a răspuns:

Sincer...nubig grin

| Aerosmith a răspuns:

Daca vrei si parerea mea.nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuuuu, in nici un caz. Fetita mea se va numi Nuria sau Patricia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da desigur, este un nume deosebit si provine din Ucraina. Versavia suna foarte maret si-l poarta multe maicute in manastirI in nordul tarii in MOLDOVA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da! Este foarte ELEGANT, il poarta maicute la manastiri si multe persoane in rep MOLDOVA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da VERSAVIA suna elegant il poarta multe maicute in manastiri in MOLDOVA suna a regina, provine din limba slava

| Rose_2860 a răspuns:

Nuuuuuuu doamne fereste

| Birsanu_Lidia_1982 a răspuns:

Da desigur

| Birsanu_Lidia_1982 a răspuns:

Versavia "fiica jurământului") (arabă: بثشبع‎, "ابنة القسم") a fost soția lui David și mama lui Solomon.[1] A fost soția lui Urie Hititul care a fost ucis din ordinul lui David. Profetul Natan l-a mustrat pe rege pentru că a comis acest gest și i-a reamintit lui David legământul acestuia cu Dumnezeu. Soția lui Urie a fost însărcinată de către regele David. Contactul sexual al lui David cu soția lui Urie nu s-a pus drept adulter, deoarece Urie nu era evreu și doar bărbații evrei erau protejați de codul legal de la Sinai.[2] Versavia avut în total patru fii cu David: Șimea, Șobab, Natan și Solomon.