| Pasztor_David_1990 a întrebat:

Ideea ii ca eu saptamana viitoare fac 18 ani si trebuie sa imi schimb buletinul. problema ii ca sunt certat cu ai mei si nu vor sa imi faca buletinul. ce as putea face? in afara de sa imi gasesc alta locatie. Multumesc

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Stai linistit. O sa te impaci cu ei. Parintii nu or sa te lase sa te descurci singur, pentru ca esti copilul lor si te iubesc. Iar cand o sa va impacati, ai grija sa nu te mai certi din nou cu ei. Chiar daca ai sa crezi ca spun prostii, peste vreo 10 ani o sa iti dai seama cat de importanti sunt ei si ca de fapt nu iti vor raul...
La multi ani, apropo!

| Pasztor_David_1990 explică (pentru PeFuga):

Multumesc happy Problema ii ca am mama vitrega si nu vreau sa astept pana isi da ea seama ca nu face bine si ca imi freaca tot viitorul. De aceatrebuie sa gasesc o alta modalitate de a-mi face buletin sa pot sa ma angajez

| PeFuga a răspuns (pentru Pasztor_David_1990):

Trebuie sa mergi cu părintele pe numele căruia este contractul apartamentului, iar daca acel contract este pe numele amândurora, atunci trebuie sa mergi cu amândoi. Încearcă sa vorbesti cu tatăl tau, poate e mai rezonabil. Partea naspa e ca risti amenda daca umbli cu buletinul expirat!

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Uita-te la data expirarii de pe cartea de identitate ---daca nu expira si este inca valabila nu esti obligat sa o preschimbi exact la data in care vei implini 18 ani.(saptamana viitoare). Daca data expirarii nu este saptamana viitoare, ai tot timpul sa te impaci cu parintii si sa le ceri iertare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vine, ia amenda. tongue

| Alicezzz a răspuns:

De ce nu mergi sa pui intrebarea directa la institutia autorizata? Poate au ei vre o solutie desi nu cred pentru ca ai nevoie de propietarul locuintei care te ia in spatiu. Ori poti incerca la bunici sau un prieten care sa te ia in spatiu si sa iti scoti buletinul.

| jocker007 a răspuns:

Ce alta locatie te duci singur si iti faci buletinul.

| Pasztor_David_1990 explică (pentru jocker007):

Nu pot singur deoarece, casa ii pe mama si trebuie sa fie si proprietarul casei