| anonima123456 a întrebat:

Ieri am facut sex protejat (cu prezervativ Durex, care sunt 99.9% sigura ca nu s-a rupt, pentru ca am facut testul cu apa). Eu sunt pe ciclu (luni mi-a venit, si in mod normal tine 6 zile, e regulat, a continuat si dupa sex). In timpul preludiului i-am facut handjob (nu foarte lung, doar ca sa i-o intaresc). E posibil ca lichidul preejaculator (care, din cate am inteles contine spermatozoizi) sa fi murdarit prezervativul? Sunt sanse sa raman insarcinata? Sperma sunt sigura ca nu a ajuns in interior. Ce este mai exact lichidul preejaculator? Cat de repede e recomandat sa se faca testul de sarcina?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa iti faci probleme pentru ca nu se pune problema de o sarcina....stai linistita, testul il poti face dupa doua saptamani de la contactul sexual

| tuGatita a răspuns:

Nu te mai teme. nu ai nimic. si ba da, ala contine spermatozoizi. dar nu are cum sa fi ajuns unde trebuie si apoi mai erai si pe probleme. stai calma!

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Numai daca ai spart balonul

| Andreiyy a răspuns:

Lichidul acela nu contine sperma, lichidul acela este un ajutor pentru tineri un fel de lubrifiant natural si tu si barbatul aveti acel lichid. Nu are cum sa ramai insarcinata de la asa ceva doar daca a spermat in vaginul tau. Daca esti in neclar cu ceva lasa-mi un mesaj! O zi buna