| MsPisic a întrebat:

Ieri aveam niste bani langa birou... A venit in vizita prietena mea(cam cea mai buna) si a ramas singura in camera putin timp.
Azi lipseste un milion din ei si numai ea a fost la noi in casa.Se plangea de bani ca nu are si pnm dar nu imi vine sa cred ca ea i-a luatstraight face
Ce fac? Cum ii spun? Ce o intreb?

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu cred ca mai poti face ceva, ca sa acuzi trebuie sa ai dovezi...dar sper ca ai invatat multe din asta!

| LifeFail a răspuns:

Bună!
Cu chestiile astea nu e de joacă. Poate că nu îţi dai seama pe cine bagi în casă cu adevărat. Trebuie să te gândeşti bine dacă ea putea face asta, dacă nu cumva te înşeli tu. Apoi, o întrebi, chiar dacă ea se va simţi jignită.
Pe viitor,ai mai mare grijă cu cine eşti prietenă şi, mai ales, pe cine aduci în casă.
Baftă!

| LoOvE a răspuns:

Exista mai multe posibilitati:

-poate ti-a cazut banii pe langa birou din greseala

-poate i-ai luat u de acolo si i-ai pus altundeva(mie mereu mi se intampla lucru asta si apoi habar am de unde sa-i mai iau rolling on the floor )

-si daca u crezi ca i-a luat ea nu-ti fie rusiine sa o intrebi. Daca zici ca e cea mai buna prietena a ta, intreab-o direct daca a vazut niste bani langa birou cand a fost l tine.Iti poti da seama imediat daca ea i-a luat dupa fata pe care o va fake si daca se balbaie si nu stie ce sa zica inseamna ca ea i-a luat.

Eu in loku tau as intrebao direct daca a luat ea niste bani de l mine din casa.Sunt sigura ce se va simti prost crezand ca o faci furakioasa dar nu poti sa stai ca mainile in san si sa nu faci nimic.Nu e 1 leu ci 100 lei si nu sunt deloc putini.

Asa te sfatuiesk:daca vrei sa nu exista diverngente intre voi, ia-o usor si intreab-o cu binisoru.

p.s-nu uita! uitate mereu in ochii ei si vezi ce fel de atitudine va lua.

| Maddalinapunct a răspuns:

Nu prea stiu, pentru ca nu o sa recunoasca, dar esti sigura ca nu ai luat tu si ai pus altudeva thinking sau ii poti spune totusi : scuza-ma ca te intreb dar nu imi mai gasesc un milion, nu i-ai luat tu cumva?

| Maddalinapunct a răspuns:

A. si ai grija cu ea. ca stii cum e : azi furi un ou maine furi un bou, daca, chiar ea i-a furat, eu as zice sa nu o mai inviti pe la tine, si sa rupeti prietenia PS: daca tine la tine, v-a recunoaste si iti va cere iertarebig grin

| Aky_5030 a răspuns:

Salut. Halal prietena! Cel mai bine ar fi sa discuti la modul cel mai serios cu ea, iar daca nu iti da banii spune-i mamei tale. Oricum, prietenia voastra automat trebuie sa se incheie!

| Cita a răspuns:

Buna! Incearca sa joci teatruwinking
Ii spui ca tu stii sigur ca, ea i-a furat, si o sa chemi politia sa o puna la detectorul de minciuni laughing
Daca accepta, atunci probabil nu e vinovata.
Daca ocoleste subiectu sau iti zice ca nu e nevoie de politie...atunci e ceva ineregula.Succes!

| Roメette a răspuns:

straight face Nici mie nu-mi-a vine sa cred ca ar fi facut asa ceva. adica in cel mai rau caz putea sa-ti ceara. oh go on
Poi daca nu locuiesti singura intreaba-i pe cei care stau cu tine daca ti-au luat ei banii sa nu o invinovatesti dupa aceea degeaba.
Cauta bine prin casa poate au cazut pe undeva. pe sub dulap sau cine stie ce.
Daca nu ii gasesti du-te la ea sau suno si spune-i : " Fata, te-am sunat sa te intreb. nu cumva cand ai venit tu ieri la mine ai luat si niste bani ( 100lei)? Pentru ca de cand ai plecat tu au disparut si vad ca nimeni nu ia luat. mai ales ca te-ai plans ca nu ai bani. m-am gandit ca tu i-ai luat! tongue De ce nu mi-ai cerut daca aveai nevoie? Trebuia sa-i furi? "

PS.: Eu cred ca ea ia furat. mai ales ca sa plans ca nu are bani big grin!

| BlackCatGirl a răspuns:

Interesant thinking Pai nu cred ca mama sau tatal tau au furat banilaughing asa ca numai fata aia a putut sa ii fure uite cum sa faci: te duci la ea si ii spui sa iti dea banii inapoi si ca are... la dizopozitie sa ti dea banii inapoi daca nu ti da ar trebui sa chemi politia. Daca nu vrei sa chemi politia pentru atat spune unui parinte si o sa o certe pe fata aia pana ii da inapoi

| MsPisic explică:

Bun.
Am sunat-o si mi s-a jurat ca nu i-a luat eastraight face.Am asigurat-o ca daca i-ar fi luat ea si ar fi recunoscut nu s-ar fi intamplat nimic dar zicea tot ca nu i-a luat...
Ea nu i-a luat(sper), eu in niciun caz, ai mei nici atat, si atunci unde sunt?! Ca doar nu au intrat in pamant x(

| papaderoma a răspuns:

Pai daca esti sigur ca ea ia luat. ia-o mai pe ocolite asa. inventeaza si tu o poveste. ca de exemplu ii zici ceva de genu ca ti-a lasat maicata niste bani si au disparut 1 milion din ei si te intrebi daca nu ia vazut ea. poate ti-au cazut pe undeva. daca se inroseste. ea ia luat 100% mai departe nu stiu ce sa iti zic

| ILoOveYoux3 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Fosta "Cea Mai Buna Pirtena" a Mea Ramasese singura in camera mea, Eu ma pregateam sa plecam la scoala si o cunosc de la 3 ani de naiba... Si nu a mai fost nimeni in camera. Eu cred Ca Ea i-a luat si in cazul meu si in al tau. Eu Spun sa o intrebi frumos si sa ii spui ca trebuia sa iti spuna adica puteai sa o ajuti cumva nu sa faca asemenea gest urat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimiteo la origine si considera ca atat te-a costat sa scapi de ea.un milion.

| ale_1873 a răspuns:

Intreab-o daca nu si-a cumparat cumva ceva nou sau verifica tu daca acum are ceva ce nu avea inainte, sau intreab-o daca si-a rezolvat problema cu banii, daca zice ca da e clar...