| Gabrielg29 a întrebat:

Ieri din greseala mi-a scapat telecomanda de la televizorul din camera mea pe jos si s-a spart si desi am lipit-o cu scoci tot nu mergecrying, ce sa le spun parintilor mei cand vor afla?

Si stiu ca suna destul de ciudat dar azi noapte am visat ca tata m-a certat tocmai din acest motiv ca am spart telecomanda si cam imi este teama de modul in care vor reactiona in momentul in care vor afla?

Ce sfaturi imi oferiti?

Eu m-am gandit sa le dau contra-valoarea telecomenzii cam vreo 30 lei din banii mei de buzunar.

Va implor imi puteti oferi un sfat va rog crying?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci cu telecomanda veche pe maica domnului zona lacul tei, si gasesti acolo identică, asta daca esti din Bucuresti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Spui adevarul si cumperi alta telecomanda.
Se mai intampla!

| dannyel86 a răspuns:

O telecomanda se poate schimba, dar situatia iese bine numai daca spui adevarul. Desi nu pot sa inteleg cum, prin cadere, ai reusit s-o distrugi (are un grad de rezistenta, nu e casanta precum sticla). In fine... Le spui ce s-a intamplat si, daca nu o pot repara, se va putea cumpara alta originala sau una universala, care sa functioneze la fel ca cea care s-a stricat.

| Lawliet14 a răspuns:

Cumperi alta, dupa ce le spui. Doar nu te omoara pentru atat! sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui ce s-a intamplat, doar nu te omoara pentru o telecomanda. daca e telecomanda de la tine din camera le zici ca ai spart-o intentionat ca vrei sa faci miscare zi de zi pana la tv si inapoi

| I0nuT55 a răspuns:

Le spui adevarul, nu te vor omorî pentru o telecomanda, se mai intampla.
Plus ca se gasesc telecomenzi universale, daca nu ma insel, pretul uneia e de 7-8 lei.

| EaSports a răspuns:

Daca vei oferi plata pentru telecomanda, ei nu vor accepta, depinde deja care e situatia familiala intre voi. Ma gandesc ca parintii nu te vor certa pentru asta. Incearca sa explici cat mai psihologic ca sa-i invingi.