| Any_1048 a întrebat:

Imi doresc un catel iar ai mei nu vor sa-mi cumpere... Dati-mi o idee cum i-as putea convingehappy

Răspuns Câştigător
| kittykatt a răspuns:

Poti face ce am facut si eu. Am adus cainele pui acasa si cand l-a vazut mama cat e de dragut nu l-a mai lasat sa plece. Acum e viata ei cainele, nici nu ne mai lasa sa ne apropiem de ea (de caine). Poti folosi fraza "Ia uite cine a venit in vizita! Nu va sta mult, se duce inapoi acasa, doar a venit in vizita"; si intre timp o lasi sa isi etaleze farmecul de "nou-nascut", e irezistibil :X

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine are grijă de el? Realizezi că ai o mare responsabilitate cu el?
Pa, pa.

| aaaa12345 a răspuns:

Sunt multe idei dar depinde cum sunt si parinti tai.Trebuie sa le spui ca esti destul de mare pentru a fi responsabil, vei avea grija de el, il vei scoate afara cand va fi nevoie daca va mai lasa par vei da cu aspiratorul/matura.TRebuie sa iti iei un catel micut nu unul cat tine, funda?

Pa, pa!

| qtheodora a răspuns:

Pai daca tu ii intrebi pe parinti daca vor sa iti ia si ei raspund cu nu stiu inseamna NU...pai spune-le ca o sa il ti in baie sau undeva unde sa nu ii deranjeze, spune-le ca tu vei avea grija de tot, ca ii vei cumpara mancare din alocatia ta si chesti din acestea.winking
si spune-le ca daca te iubesc o sa iti cumpere... mi-e imi iese de fiecare databig grin

| Amyyyyyyy a răspuns:

Hey eu am un catel ciuaua si pe un catel bine e de talie mica dar un catel nu potis a il ti in baine IN NICUN CAZ eu i-am connvins deci sa iti zic asa eu nu dormeam deloc singura numai cu unul dintre parinti si le-am spus m`am uitat in ochi lor si le-am spus daca mi`l vor lua voi dormi singura dar sa stii un catel este o mare mare responsabilitate si trebuie scos afara de cate ori este nevoie si el si tu trebuie sa aveti un program deci nu este usor dar este asa dragut ma trezeste dimineata sa ild uk afara si e foarte tare vb serios dar trebuie sa te gandesti daca poti sa il intreti... Funda plszz.:X:X:X

| GrEeNHeArT a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat sa ii convingi pe ei... daca urmeaza ziua ta le spui prietenilor tai sa puna bani toti si sa iti ia un cateluswinkingwinkingsi daca e cadou parintii tai nu au cum sa mai zica cevawinking

| xJelenaTrueLove a răspuns:

Pai le spui ca daca iti cumpara un catel este o super metoda sa le dovesti cat esti de responsabila.

sau te apuci de plans ca o nebuna pana iti cumpara un catel.

la mine prima varianta a funztionat cand am vrut catel si a doua varianta cand am vrut pesti si papagali vorbitori

Bafta oricum

| elisarktis a răspuns:

Pai petrece mult timp cu ei si fale pe plac apoi ia note mariiii la mate 9-10 si la celelalte apoi cand sunt intr-o dispozitie buna adu niste subiecte de genu "Vai o cunosteti pe prietena mea (aici pui numele unei prietene) a zis ca are un caine care e atat de bun si de cuminte zice ca cainii nu au nici un defect"dupa care da lovitura de gratie si zi:"Hey stiati ce preturi bune sunt la cainii pe internet Doamne nu stiu ce au de pierdut oamenii astea care vand cateii fiti atenti ar merita sa iei unul chiar daca nu tiar trebui"Dupa aceea aduci Bomba si spune "Cred ca ne trebuie si noua unul adica ce rau ar face si din moment ce ma cunoasteti responsabila..."apoi zambeste larg si fa o fata de catelus in timp ce in spatele monitorului este instalata o poza cu un catelus cute irezistibil daca nu merge nici asta apa ai taiu sunt de gheata.
Funda:X?

| RockOut4ever a răspuns:

Eu i-am rugat in fiecare zi timp de 2 ani si a mers rolling on the floor ciudat dar a mers. scucces. funda?

| miruniiki a răspuns:

Arata'le ca esti responsabila si ca iti poti lua aceasta rapsundere. Implica'te mai mult in treburile casei, arata ca esti matura si poate asa vei reusihappy

| Any_1048 explică:

Pai nu sunt genul care sa faca asa ceva.De obicei spun omului in fata ce imi doresc fara sa le bat apropouri si sa ma rog mult de ei.tongue

| Any_1048 explică:

Normal ca ma gandesc ce responsabilitati am daca as avea un caine. Ce e asa de greu sa ai grija de o fiinta?