| janynn a întrebat:

Imi este si`mi va fi intotdeauna f greu sa vorbesc despre asta.astazi se implinesc 4 luni de cand sunt cu prietenul meu si 6 de cand m`am despartit de primul si singurul baiat pe care l`am iubit.Nu`mi pot lua gandul d la el nci macar o secunda, probabil nci nu vreau, ink nu inteleg.imi este extraordinar de greu fara elsad Ma simt si f prost pentru ca nu vreau sa`mi folosesc actualul prieten, este un baiat bun la care tin f mult(ca la un amic), ma intelege, ma sprijina, ma ajuta cu orice insa nu am sentimente mai mari pentru el.ma simt f prost. Iar la fostul meu prieten nu ma pot intoarce pentru ca m`a inselat, si acum este cu fata respectiva insa ma cauta mereu si`mi spune ca ma iubeste si ca vrea sa ne impakam sa renuntam aman2 la orgoliu si la relatiile actuale insa imi este f teama sa nu mai sufar si n`as vrea sa ranesc nici pe actualul prieten pentru ca stiu cum este.
A facut pana si planurile de Revelion, insa eu sunt foarte confuza, ma gandesc ca in acele momente voi fi foarte trista.cu toate ca voi fi cu el gandul meu va fi in alta parte...sad

Răspuns Câştigător
| danielagoldica a răspuns:

Sunteti tineri si uneori mai gresiti.Asa s-a intamplat cu prietenul tau atunci cand te-a inselat. Dar stii ce ai aflat din aceasta intamplare!? Ca te iubeste pe tine si doar pe tine! Ca si tu il iubesti pe el! O sa-ti fie greu dar ca sa scapi mai repede de povara care te apasa explica-i actualului prieten care sunt sentimentele tale adevarate. O sa sufere un pic dar o sa-i treaca.Renuntati aman2 la relatiile actuale caci doar asa veti fi fericiti.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca tu tii la actualul prieten ca la un amic asta inseamna ca nu esti cagica lui ci doar amici doar ca el crede ca tu esti gagica lui, ar trebui sa ii zici ca inca te mai gandesti la fostul si ca nu il poti uita, dupa un timp poate ceva va fi intre voi

| Alina0491 a răspuns:

Intoarce`te la fostul... pentru ca daca nu o faci, toata viata vei regreta acest lucru, vi regreta ca nu ai mai dat o sansa relatiei, ca nu ai mai incercat o data. Aceasta problema te va urmari mereu. Vorbesc din proprie experinta. eu dupa 4 ani de zile cu un baiat m-am gandit la " primul " si regret, regret si acum ca nu am mai incercat, ca m-am dat batuta sad Nu are rost sa suferi. incearca inca o data, macar vei fi cu constiinta impacata ca ai mai dat o sansa relatiei voastre. Eu ti-am dat un sfat, un sfat de la un suflet incercat. Acuma alegerea este a ta si iti urez mult succes :*

| carmi_6480 a răspuns:

Creda sincer ca trebuie sa-i mai dai o sansa fostului iubit nu pentru ca ar merita ci pentru ca numai asa vei putea merge inainte in viata, incercand din nou iti vei da seama ce ai de facut.

| janynn explică:

Z8, nu`mi pot impune ce sa fac. tu crezi ca eu as vrea sa simt asta pentru el cu toate ca stiu cum este?

| Just4FunHD a răspuns:

Deci nu imi vine sa cred.clasica poveste.si inca unii inca iti mai zic intoarce-te la cel anterior. A facut-o odata te-a inselat, da e drept nu poti trai cu gandul ca nu i-ai dat a 2-a sansa, o merita si un puscarias, dar pentru ce? Sa te asiguri ca chiar a fost un dobitoc si nu a stiut ce are in fata lui?
S-o luam pe alta parte. Zici ca tipul asta, actualul te iubeste si toate cele. Sti ca el ar fi cel mai potrivit pentru tine caci iti ofera tot ce vrei, nu? Ca nu stie sa se faca iubit ci doar apreciat ca un simplu amic, e un defect, dar poti trece cu vederea daca simti ceva pentru el.
1. Reaminteste-ti momentul inselari: chinuri, lacrimi toate cele. Ai mai fi dispusa sa mai treci odata prin asta.
2. Daca vorbesti cu actualul si ii spui ca vrei sa mai treci odata prin ce ai trecut, el va mai sta cu tine?
Sti cum e? Realizezi ce ai pierdut doar cand e prea tarziu. Sunt sigura ca sentimentul de protectie, confort, si putina iubire te va ajuta sa treci peste tot.
Sfatul meu e sa ramai cu actualul, caci in ziua de azi rar mai gasesti asa ceva.

Sfarsit (de roman necitit )

| z8 a răspuns:

Din cate am inteles eu, baiatul de care-ti place e un mare ***, iar cel cu care esti acum e f de treaba.

Dupa ce ca ala te-a inselat, acum o inseala si pe alta, vorbind cu tine si spunandu-ti ca "te iubeste "in timp ce-i cu alta. Ce mai, bun baiat! Ce gusturi ai...

| Alexa_4570 a răspuns:

Buna!

Este foarte trista povestea ta.
Cred ca ar trebui sa-l uiti pe fostul pentru ca nu te merita din moment ce tu ai investit sentimente in relatia voastra iar el te-a vazut doar ca pe o "alta"...nu poti spune ca te-a iubit asa mult pentru ca un baiat nu inseala pentru ca iubeste, ci inseala ori pentru ca s-a saturat de ceea ce are pe moment sau pentru a avea parte de experiete noi.stiu ca o sa iti fie greu sa treci de asta dar usor, usor o sa realizezi ce fel de om a fost; Cat despre actualul tau prieten, consider ca ar trebui sa discutati despre situatia ta si sa ii explici ca este o perioada mai dificila pentru tine.si poate el te va ajuta sa il uiti pe cel care te-a dezamagit...

Succes!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai de vorba cu actualu spune-i ca nu poti sa ai sentimente pentru e mai bine acum decat mai tarziu... poate o sa inceapa sa tina mai mult la tine si se va supara daca o va auzi de la altu si nu de la tine. si cu fostul stai de vorba daca vrea sa se impace cu tine ii spui sa nu se mai intample si ca e ultima sansa care eu mai dai, si nu stiu sa cadeti amandoi la un punct de acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, daca are o prietena cum zici, de ce nu face cu ea revelionul? ce nu merge intre ei? isi da abia acum seama ca nu te-a pretuit? crezi ca mai merita a doua sansa? tu stii singura raspunsul! sa nu uiti ca actualul prieten, stiind de primul si te iubeste asa de mult, este demn de admirat si de pastrat. tu faci cum vrei, te pup, e alegerea ta!

| Dipsy a răspuns:

Cel mai bine discutati toti 3, pune-ti cartile pe masa.

| Andreea_9972 a răspuns:

Spune-i la actualu ca nu poti sa simti nimica pentru el din ce cauza, mai bine ii spui acum decat dupa aia sa fie prea tarziu. Si cu fostul vorbeste si spune-i daca vrea sa va impacati ca va fi ultima sansa pe care eu mai acorzi si sa nu se mai intample sa te insele sau sa-si bata joc de tine si vedeti voi sa cadeti de acord la un punct comun