| Adele_1738 a întrebat:

In grupul meu de prieteni este un baiat care isi bate joc de mine, ma ia la misto, pune intrebari jenante. L-am ignorat dar degeaba. I-as spune ca ma deranjeaza glumele lui dar mi-e teama sa nu faca mai rau.Cum sa procedez?

10 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Schimba prietenii

| ROB3RT89 a răspuns:

In primul rand daca i dai de inteles ca te afecteza mai rau o sa faca, daca il ignori nu garatez ca o sa tina! Fai si tu misto de el! Cum se comporta el cu tine asa sa de comporti si tu cu elwinkingRepet daca vede ca te afecteza si nu ripostezi i dai apa la moara happy

| boogdan91 a răspuns:

Posibil sa ii placa de tine, iar alt mod sa te abordeze nu gasestehee hee

| sweetkitty222 a răspuns:

Nu-l bagi in seama. isi va pierde interesul. sau cred ca lui ii place de tine.

| RaduManole a răspuns:

Ce sfaturi tampite... in locul tau eu as vorbi cu el pe mess--adica stii--e mai usor decat fata in fata dar trebuie sa te pregatesti pentru ca si el iti va raspunde la fel de naspa trebuie sa ai tupeu si sa ii spui tot ce crezi despre el sau depinde daca esti o fata sensibila ia-l mai usor -- dar ai grija pentru ca el poate sa se ia de tine din cauza asta--e mai greu cu prieteni de genul asta -- stiu cum e laughing -- daca te-am ajutat bine dar nu-mi da funda ca nu ma incanta cu nimic -- daca mai ai vreo problema adauga:radu.manole99@yahoo.com poti vb cu mine cat vrei laughing bye-bye sper ca te-am ajutat

| Alecsa4u a răspuns:

Ia-l si tu la misto.winking
O sa vezi ca daca il ranesti in orgoliul lui de baiat.imediat tacehee hee
Am facut asta de multe ori.

| ravens a răspuns:

Buna fii cu tupeuhappysi ai rezolvat problema.

| Nes7eA a răspuns:

Daca esti fata spune-i frumos, daca esti baiat il iei de freza si stergi pe jos!

| Andrew_7740 a răspuns:

Se lasa batut pana la urma daca il ignori

| mihai_9192 a răspuns:

Ignoral nu il mai baga in seama si va renunta singur