| anonim_4396 a întrebat:

In tarile mai dezvoltate de genul Germania sau franta nuditatea in familie este ceva normal? voi acceptati nuditatea in familie? de ce? parintii vostrii au stat nud in fata voastra cand erati mici? voi, daca sunteti parinti stati dezbracati in fata copiilor? va rog specificati-va sexul, sa stiu din partea cui vine raspunsul happy cel mai complex raspuns funda

9 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu cred ca e normal sa,, pozezi nud,, in fata unui copil, cu atat mai mult daca e propriul copil.Cred ca faci referire la acele tari pentru ca probabil gandesti ca un popor mai inaintat ca si inhibitii are o alta viziune asupra acestui fapt.Ei bine nu prea cred ca sunt de acord cu acest aspect.Una e educatia sexuala si alta e dezmatul.

| Klepto a răspuns:

Nici macar trolling de calitate nu mai gasesti pe TPU... trist.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa te muti intr un trib de prin Amazon. Acolo sigur parintii umbla cu mataranga goala pe langa copii

| RainmakerX a răspuns:

Hei.
Sunt baiat.
Mi se pare intr-un fel ceva gresit,intr-un fel ceva okay in anumite masuri, depinde.

Sa dau un exemplu.
Sa presupunem ca esti baiat *ceea ce nu esti dupa nume dar doar sa presupunem*

Daca ai intra din greseala peste tatal tau la dus iar el ar face asemenea unei fetite... ce ai spune? O sa iei exemplul sau si o sa ajungi sa-ti fie rusine sa te duci la toaleta la scoala, ceea ce este normal, nu?

La fel si cu mamele si fetele lor.
Nu am inteles nicio data baietii care stau ultimii la orele de sport doar ca sa nu fie vazuti *mai au si chiloti peste*.

Spune tu ca este normal sa faci asta! Mie nu mi se pare normal sa-ti fie chiar asa de rusine... pana la urma exact acelasi lucru il vezi si la tine, nu?

Cat despre nuditatea de genul mama-fiu tata-fiica sau despre cea excesiva atunci DA, ESTE GRESITA!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

De ce nu e bun sistemul in care traim de mii de ani? Ce defect avem noi generatiile care nu ne-am vazut si nici nu ne-a preocupat sa ne vedem parintii in cwru gol?

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu cred ca in tarile mai dezvoltate e ceva normal cum nici la noi nu prea este. Dar exista familii in care părinții pot fi mai fara inhibiții, si sa umble nud prin fata copiilor. Sunt fata si nu mi s-a întâmplat așa ceva niciodată si nu mi se pare normal ca de la o vârstă așa de frageda sa înveți "educație sexuala" pentru ca un copil e curios si fara sa vrei te trezești de la el cu tot felul de intrebari la care e posibil sa înțeleagă greșit raspunsul.

| Roxin a răspuns:

Ai o obsesie cu nuditatea.

| TheNigga a răspuns:

Nuditatea este ceva gresit in familie. Trebuie sa ai probleme sa fi in stare, ca parinte, sa umblii dezbracat in fata copiilor/copilului.
Parintii mei nu au facut niciodata asta si nu credeam ca se poate asa ceva pana nu am intalnit un caz laughing.
In fine, nu cred ca Germania sau Franta ar fi asa de innapoiate incat membrii familiilor societatii lor sa fie capabili de nuditati in familie. La urma urmei NIMENI nu ar trebui sa practice asemenea obiceiuri.
Nu stiu ce ar spune altii dar mie sincer mi-ar crea un sentiment de incomoditate gandul ca, copiii mei ma vad in "toata splendoare" laughing.
Totusi, mai gasesti si fiinte cu prostia la purtator care ar fi capabile sa faca asa ceva. Insa, ce sa faci? N-ai ce sa faci. Era vorba aia "Cu prostul nu te certi" laughing.
Ai zis sa specificam sexul? Pai de patru ori pe saptamana si masculin laughing.