| Anonim5374 a întrebat:

In ultimele nopti am visat o anumita persoana, ce poate semnifica asta?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic!
Pentru ca te gandesti la persoana respectiva in timpul zilei, o visezi noaptea.

| danay72 a răspuns:

Nu are nici o însemnătate, probabil te-ai gândit mai mult la ea. Azi Dumnezeu nu se mai folosește de vise sa ne transmită ceva.

| vocea a răspuns:

Salut, ar putea fi faptul ca in subconstientul tau te gandesti la acea persoana, http://www.descopera.ro/......e-stiintei

| BlackRose03 a răspuns:

Nu inseamna nimic, pura coincidenta, sau ar putea fi o persoana din trecutul tau pe care ai uitat-o cu timpul. Daca in copilarie ai parte de anumite intamplari neplacute, acestea pot fi date in "reluare" doar in visele tale.

| ALGator a răspuns:

Nimic.
Visurile rearanjează trăirile recente și trairile vechi sau foarte vechi precum și trăiri percepute în timpul somnului (lătratul cîinelui din curte, dureri în corp etc) după niște reguli necunoscute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca te gandesti destul de mult la persoana aia. Poate ca esti indragostita sau poate ca te enerveaza si te macina o discutie purtata/o cearta cu ea. Tu stii mai bine sa-ti raspunzi. Visele sunt influentate de mai multi factori. ( imagini pe care le vedem, melodii, ganduri, temeri, discutii, sentimente etc )

| AdrianVoicu a răspuns:

Semnifica -> pateu

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Doar ca te-ai gindit la ea in ultima vreme.

| StefanCosmin a răspuns:

Ca ti e dor de acea persoana

| NotMyFault a răspuns:

Depinde, ori o iubești mult si tii la ea ori din contra o urăști. Dar cert e ca te gândești destul de mult la ea, daca ai ajuns sa o visezi.

| lovecats123 a răspuns:

Iti e dor de ea, foarte dor.
Iar daca v-ati certat inseamna ca regreţi.

| WangLouis a răspuns:

Daca e de sex opus poate iti place de ea, sau daca e vorba de altceva atunci inseamna ca ii datorezi ceva, de aia ti-a ramas in minte.

| Regedesubmunte a răspuns:

Păi nu semnifică prea multe, nici iubire, nici ce ai crede tu, e cineva pe care l-ai văzut undeva și ția rămas în minte ca și celelalte persoane!

| IonelaMacovei a răspuns:

Depinde,sunt mai multe semnificatii

| AdrianH1236774 a răspuns:

Ce fel de persoana?

| MaryJustinepop a răspuns:

Pai poate insemna ca il/o placi. Daca e moarta, inseamna ca trebuie sa dai de pomana pentru el/ea. Daca era insarcinata inseamna ca persoana trece prin momente grele. Daca ai visat cum a murit inseamna ca vei avea noroc pe parcursul zilei. Daca v-ati petrecut timpul impreuna inseamna ca si ea/el s-a gandit la tine. Poti sa explici mai detaliat visul ca sa te pot ajuta?