| Amonymmffg a întrebat:

Visez una si aceeasi persoana, insa ultimele dati cand am visat-o in vis tace si se uita la mine.Ce poate sa insemne?

25 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că se uită la tine. Asta înseamnă că o interesează persoana ta.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Si daca in realitate aceea persoana mi-a spus ca nu vrea sa mai aiba de aface cu mine si nu mai vrea sa vb?
Credeti ca il opreste cineva sa nu faca asta?

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Da, este bună interpretarea dtale, căci în vis se exprimă simbolic aspecte care din diverse motive nu se pot spune cu voce tare în timpul zilei și nici chiar în vis.
Astfel se poate interpreta așa.
Nu pot să vorbesc, să comunic cu tine, căci cineva îmi interzice să fac asta, poate mama mea, poate tatăl meu, poate altcineva.
Aș dori să o fac dar acest blocaj venit de la altă persoană îmi inchide gura.
Am în viața mea o poveste complexă pe această temă, am redat-o în blocajul pe care îl resimțea în viața ei, eroina din nuvela mea Decizie, o găsești la linkul acesta.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/decizie.html

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

De as sti cu adevarat ce are in minte

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

În mintea unui om sunt straturi de informație.
De exemplu informație primită în timpul vieții.
Informație primită ca soft de la mama când era în abdomenul ei.
Așa că, cu acest - cu adevărat- nu o scoți la capăt niciodată și orice om, oricând, îți poate rezerva surprize.
Dacă în vis, în timp ce tace, te privește, asta este un semn al unri dorințe de comunicare.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Ce as putea face?

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Depinde de ce interes ai în legătură cu persoana respectivă și în ce relație ești acum cu ea la lumina zilei, nu în vis.
Într-o discuție pe o temă aparent banală, un om dezvăluie multe despre el, dar pentru asta ai nevoie de antrenament.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Pai am zis ca relatile dintre noi acum sunt intr-o stare ft rea, eu il plac el mi-a zis ca nu ma place, insa inainte comunicam in fecare zi si ne ajutam rrciproc, brusc de odata insa nu a mai fost asa.

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Dar în vis tace și se uită la tine.
Eu zic să încerci să vă mai întâlniți pe viu, iar nu numai pe net, să vezi ce se întâmplă atunci.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Pai ne vedem in fiecari zi la scoala, insa cand e singur parca incearca sa ma ignore

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Da, căci singurătatea îl pune intr-o postură specială.
Cum se petrec actele de iubire dintre doi oameni?
Sunt o singurătate în doi care se mai numește și intimitate.
În această intimitate accidentală el nu mai poate fenta, știe că trebuie să joace rolul real, acela de iubit, sau să se retragă, să plece.
Adică este prins la înghesuială. Și nu îi convine, căci aceasta nu mai este joacă. De aceea se face că te ignoră. Se face doar.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Pai si chiar daca mi-a scris pe o retea de socializare sa il las in pace ca el nu ma place, si ca are prietena sa nu fac nimic sa ii despart?
Stiu ca nu are prietena m-a mintit, il cunosc ft bine nu are nicdecum sa aiba prietena

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Eu zic să îl lași în pace un timp, iar pe urmă provoacă-l cu ceva plăcut.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Cu ce as putea sa il provoc?

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Cu ceva neașteptat. Pe net, cu un video cu o melodie romantică.
Pe coridor? De exemplu cu o reverență ca în evul mediu.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Si daca m-a blocat pe toate retele de socializari
Am impresia ca nu va merge si as asau intimplat multe lucruri

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Eu am un punct de vedere filozofic naiv.
Dacă e să se facă, se face.
Iar dacă nu, nu.
Există un moment și un nivel de comportament din partea dtale când insistența ar putea fi catalogată ca hărțuire, harassment în engleză.
Dar nu cred că este cazul și nu ai ajuns acolo.
Atuncim să nu decizi încă că nu va merge.
Poți proceda așa.
Să îți asumi o nouă identitate pe rețelele de socializare și să o abordezi astfel, sub steag străin, cum se spune în literatura de aventură de a anumită factură.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Si ce as putea sa ii scriu?
De pe un alt cont

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Ce i-ai scrie de pe un cont real.
Hi! Ce faci? Ce jocuri joci? Ce muzică îți place să asculți? La ce seriale te uiți? Ce faci dumineca? Unde îți place mai mult, la munte sa la mare? Ce culoare au ochii tăi? Mie îmi plac ochii care au culoarea ta. Și așa mai departe.
Și apoi după ce vă cunoașteți bine, îi dai o întâlnire offline ca să vadă cine ești.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Nu ar parea stupid, adica ar fi ca si cum nu ne cunoastem si brusc eu s ai scriu hey cf
Plus la asta nu cred ca ar mrge cu el toate astea
Si chiar daca ar merge, chestia cu intilnirea in real ar fi un dezastry

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Nu se știe, s-au mai văzut și alte cazuri invers.
Omul se schimbă de la o zi la alta.
Pare stupid, dar așa sunt multe lucruri.
Așa este Internetul. Este stupid să îți cauți o iubită pe net, când sunt fete lângă tine. Cu toate astea mulți se cunosc pe net. Asta-i viața, netul face parte din viață.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Chiar daca persoana se cunoaste in realitate?

| sadrian46 a răspuns (pentru Amonymmffg):

Da, și, și.
Personalitatea unui om se dezvăluie în multe feluri, netul este un context care te obligă la simplificări ale exprimării, vezi unele aspecte care nu se obervă față în față și invers. Netul când comunici prin el, este viu.

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Adica sub personalitate anonima poti afla multe lucruri?
Voi incerca norocu

| Amonymmffg explică (pentru sadrian46):

Cu el nu merge nimic
Deoarece mi-a sris fake acc?
Si dupa a dat block