| anonim_4396 a întrebat:

În urmă cu un an de zile am început să mă apropii de cumnata mea, cu scopul de a o ajuta, doar că m-am implicat emoțional și lucrurile s-au complicat. Ea trăia în concubinaj cu cel mai in vârstă dintre frații mei de 4 ani și jumătate cu care are și o fetiță de 4 ani și jumătate, frate cu care nu am crescut și nu am amintri plăcute, din contră, am amintiri extrem de neplăcute. El ne-a agresat părinții, ceilalți frați ai noștri, bunicii, veri, mătușile, unchii și pe străbunica. Deci cam toată familia noastră ba chiar m-a agresat și pe mine. Lucrurile nu s-au întâmplat oricum, ci în moduri destul de grave, însă m-aș pierde în detalii dacă aș începe să povestesc. El de la început până la sfârșit a agresat-o și a abuzat-o prin toate felurile de abuz: psihic, emoțional, verbal, fizic, sexual. Ba chiar a hărțuit-o sau amenințat-o cu moartea. El îi controla viața, deci și banii pe care ea îi producea de pe internet de la diferiți tipi dubioși unde își arăta trupul pe video chat pe Facebook sau whatsapp iar aceștia îi trimiteau bani, ea reușind să îi înșele destul de ușor că va veni la ei și vor avea o relație. Toate lucrurile acestea se întâmplau de cele mai multe ori de față cu cea mică, iar aici mă refer atât la abuzurile vizavi de mamă cât și la ce făcea mama ei pe internet. Am incercat să discut cu ea și să-i spun că oricât de mult crede ea că are o familie e de fapt o iluzie și de fapt îi este frică să acționeze, că are toate motivele să plece și să lupte pentru cea mică, mai ales pentru cea mică, că nu are sens și că e ceva toxic între ei unde își păstrează și copilul. De asemenea îi spuneam că nu e tocmai ok ceea ce făcea pe internet mai ales că toți banii ajungeau la el iar de la el în jocurile de noroc. După câteva luni am cunoscut o fată personal căruia i-am "oferit" virginitatea mea. Nu îmi creasem așteaptări, știam că nu e nimic sigur deoarece ea locuia destul de departe față de mine și în plus era stabilită în Anglia, chiar dacă mi-aș fi dorit ceva mai stabil cu ea, nu prea era posibil, așa că am ramas amici ea cunoscând ulterior pe altcineva acolo. Revenind la cumnata mea, noi fiind foarte apropiați am început să ne apropiem din ce în ce mai mult. La început vorbeam despre lucruri normale apoi am început să vorbim despre sex, despre poziții și fantezii, ca mai apoi să vorbim despre noi doi la modul acela. Ba chiar i-am arătat și poze cu mădularul meu în timp ce vorbeam pe wapp. Țin să precizez că ea mai tot timpul pleca la ai ei și îmi spunea că se culcă foarte rar cu fratele meu și recent aflase că o înșela iar eu degeaba am încercat să-i spun că nu e singura puștoaică cu care o înșela, ca să nu mai spun că ea știa că el merge la prostituate și era și cu acest lucru de acord. De asemnea își mințea părinții în legătură cu ceea ce trăia acolo. Ea are 25 de ani, el 31 iar eu 21. Revenind la mine și la ea, am continuat cu fanteziile, ca mai apoi să înceapă să vină la mine sau să ieșim afară la "țigară". Încet, încet a venit și primul sărut, primele îmbrățișări, primele atingeri, etc. După doar două săptămâni în care am "ars-o" așa, s-a întâmplat să-i fac un oral căruia nu i-a putut opune rezistență. Imediat în a cea noapte am convins-o să se culce cu mine, apoi făceam asta mereu. O sunam pe whatsapp sau messenger și venea la mine, dacă în caz se trezea cea mică sau el pleaca și se întorcea dacă putea. Ea în tot timpul ăsta îmi spunea că vrea să plece și se și întâmpla asta doar că mereu se întorcea înapoi. Eram dus cu gura că nici ea nu vrea să mai rămână sau că din cauza mea sau a fricii rămâne. Am fost dus cu gura timp de 8 luni de zile ca nu mai întreține relații sexuale cu el. Într-un final am dat de bănuit foarte clar că era ceva între noi, apoi într-o dimineață când el nu a mai lăsat-o să plece și era și sub influența alcoolului cei doi tocmai ce se întoarcesera de la un club de manele, eu m-am speriat foarte tare deoarece și ea tipa și era foarte speriată, el a amenințat-o chiar și cu un cuțit, ba chiar a tăiat-o superficial pe umăr. Neștiind ce să fac am sunat-o pe mama ei și i-am spus că vrea să o omoare, femeia l-a sunat pe soțul ei și acesta a venit cu un briceag, ușa era închisă, ea s-a pus între ei, au ieșit ceilalți doi frați ai mei, cumnata mea și mama. Erau țipete și urlete, auzisem "l-a omorât", m-am panicat atât de tare încât am fugit de acasă și am sunat la numărul de urgență unde mi-au făcut legătura cu un echipaj smurd și cu poliția unde mi-am dat și numele, am explicat situația, dar tot am fost chemat la fața locului, unde deja specificasem că îmi este teamă să mă prezint. Tatăl cumnatei mele a spus alor mei că l-am sunat chiar pe el, poliția a spus că am declarat-o moartă pe cumnata mea, au venit chiar și niște echipaje de la criminalistică, lucru care mi s-a părut extrem de absurd deoarece nu declarasem așa ceva, ca să nu mai spun de tatăl cumnatei mele care nu s-a gândit la mine deși eu m-am gândit la fiica lui, iar cumnata mea în loc să vorbească a aplanat totul la poliție. Eu nu m-am mai putut întoarce acasă, am reușit după 3 zile să îmi găsesc o chirie cu ajutorul unui prieten. Cu ea am continuat să țin legătura, m-a ajutat uneori cu bani, apoi după 3 luni de zile am reușit să mă întorc acasă pentru câteva zile, fratele meu fiind plecat în Anglia. M-am culcat din nou cu ea, apoi asta a devenit din ce in ce mai des la mine în chirie. Țin să precizez că la început o făceam și la ea acasă, că ea se culca cu mine seara sau dimineața iar noaptea cu el, iar asta am aflat de la ea mult mai tarziu. În tot acest timp, de la început până la sfârșit ea îmi spunea doar minciuni precum că nu făcea pe internet toate lucrurile alea deși asta era clar și pe față, că voia să plece, că ține la mine și mă iubește, că vrea ceva special cu mine, că de fapt nu a vrut nimic, după că ar fi vrut, că de fapt voia și așa mai departe. Că nu mai întreținea relații sexuale cu el, că eu sunt lumea ei, liniștea sau că nu mai simte nimic pentru mine și își dorește să încheiem, iar cu toate astea am continuat până acum. De fiecare dată când îi spuneam că are toate motivele să plece și să meargă mai departe mai ales că făcuse asta și cu mine ea începea să se învinovățescă și mai ales începea să mă învinovățescă pe mine. În față lui și a alor mei vorbea în ultimul hal despre mine, lucru pe care nu a vrut să îl recunoască nici până acum, ba chiar a încercat să spună că eu aș fi venit și aș fi urmărit-o la baie sau când se schimba și că se trezea cu mine în casă. Lucrurile astea au ieșit la iveală de la ai mei mai tarziu, iar ea nu mi le-a confirmat pe fiecare dintre ele. De fapt tot ce am scos de la ea am scos foarte greu. Îmi spune că ar vrea să rămânem prieteni, deși și asta s-a dovedit a fi o minciună. Îmi spunea că dacă se mai întâmplă să facem sex "asta e" ironică fiind și cu zâmbetul larg pe buze, iar tot timpul îmi spune "dacă m-ai regulat nu inseamnă că poți face ce vrei tu din mine". Nu încearcă să facă mare lucru cu viața ei, trăind în continuare în frică în ceea ce îl privește pe fratele meu și copilul ei pentru care nu a făcut nici o mișcare, ea nemaifiind lângă ea acum deoarece acesta îi interzice, iar singurul lucru pozitiv este că si-a luat un loc de muncă. În contiuare frica ei de el îi influențează viața negativ si face lucruri din frică și nu este liberă, ba chiar si propriii ei părinți o controlează. Cât despre mine am ajuns să mă frustrez foarte tare iar în multe momente s-a ajuns la agresiune verbală, fizică sau emoțională vizavi de ea. În prezent ar vrea să mă susțină uneori cu sume mici de bani și nimic mai mult. Am rugat-o să părăsească satul și să lupte apoi pentru cea mică, iar mie să îmi recunoască că nu am fost mai mult decât amantul perfect, din interior la care nimeni nu s-ar fi gândit. Voi ce păreri aveți? Cea mai obiectivă și aproape de realitate opinie primește fundă!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai o "cumnata" care a facut un copil cu fratele tau (?), dar de casatorit nu a fost luata.
Isi face bani prin videochat, dar se prezinta ca o calugarita.
A reusit sa-ti suceasca si tie mintea (si probabil si altora), iar acum a parasit si satul, de gura lumii.
Probabil, scandalurile nu au fost degeaba intre ea si fratele tau.

In ceea ce te priveste, nu cred ca ai fost chiar "amantul perfect", doar fraierul de serviciu (cand nu a fost acasa fratele tau).

| anonimg a răspuns:

Nu avem voie să ne băgăm peste relațiile altora, după cum nici ție nu ți-ar plăcea ca cineva sa îți facă la fel.
Există niște limite pe care nu trebuie să trecem în discuțiile cu ceilalți. Trebuie deci să fim raționali și să nu împingem discuțiile și nici să ne lăsăm atrași de ele dincolo de aceste limite. Dacă era soția ta lucrurile ar fi fost altfel. Dar nu este, și trebuie deci să ne comportam ca atare.
Mai mult, dacă ea ar fi vrut ar fi putut să aibă o viață mai frumoasă; ca doar nu este sechestrată.

| Emma30555 a răspuns:

Ea nu are motive sa fie cu tine fiindcă ai spus ca și tu ai ajuns la violenta fizica și verbala cu ea. Tu nu ai de ce sa o faci pe ea sa l lase pe fratele tău pentru tine, este alegerea ei sa trăiască în aceea relație toxica, în plus are un copil cu el. Ea nu este o femeie normala oricum, pentru tot ceea ce face e destul de clar ca nu știe ce vrea sau nu știe sa aleagă ce e mai bine pentru copil, nu știe sa fie demna. Toți greșiți în familia aia, nu trebuia sa faci sex cu cumnata ta, nu trebuia sa te îndrăgostești de ea, toate astea nu au viitor. Pentru binele tău, vezi ți de viata ta, ești tânăr, găsește ți o fata normala de vârstă ta și încearcă sa duci o viata normala. Pe ea las-o în pace, trebuie sa accepti realitatea asa cum este, femeia asta nu are stăpâni, nici tu nici fratele tău nu puteți decide pentru ea, fiecare sa facă ce vrea, nici unul nu este curat în povestea asta, toți greșiți. Sincer eu o vad pe ca pe o victima, va da și bani, nu e normal, ar trebui sa o lasati în pace

| StrongHeart a răspuns:

Cat se poate de obiectiv.
Personajele: o panarama,niste gorile care probabil se ocupa doar cu afaceri ilegale si un fraier care pune botul la vrajeli,pe langa asta parintii care banuiesc ca au cea mai mare parte din vina pentru educatia voastra,ah si copilul ala care saracul nu are nici o vina ca s-a nascut in mizeria voastra.
Scenariu pare ceva luat dintr-o telenovela turceasca.
Sa trecem la subiect.
Tu daca esti normal la cap,lasi naiba prostiile si pleci de acolo si uiti de fratii tai si de fata asta ca nimic bun nu iti iese daca stai in mediul ala toxic.
In loc sa treci peste asa zisa aventura,iubire sa nu crezi ca e,acolo nu sunt sentimente de iubire,acolo e numai gelozie si invidie si va ardeti unii pe altii,tu inca incerci sa fii eroul acestui scenariu si sa pleci cu Frumoasa din Padurea Adormita undeva departe si sa traiti frumos pana la danci batraneti.
DIn pacate realitatea este ca nu ai niciun viitor daca continui sa traiesti in mediul ala,daca as fi in locul tau mi-as face bagajele si as pleca, chiar din tara daca e nevoie si mi-as continua viata si as incerca sa uit de trecut, dar tu inca te agati de o speranta care nu exista pentru ca faptul este consumat deja.
Ia sfatul asta de la mine, baga-ti mintile in cap, cauta sa fugi de viata asta si incearca sa traiesti de acum altfel, pana nu e prea tarziu.

| M1989 a răspuns (pentru StrongHeart):

Salut...mai de graba pare scenariul luat dintr-un sat din Vaslui...

| Panamax a răspuns:

N-am citit tot, deoarece mi-am dat seama dupa 3 randuri ca este vorba doar despre imaginatie.
Dar ai talent la scris si la povestit spre deosebire de majoritatea userilor de pe site-ul acesta.

| GouDidodino a răspuns:

Ce contează parerea noastra. Tu alegi ce vrei ss faci cu viata ta. Oricum apreciez efortul ca ai scris atât de mult...

Răspuns utilizator avertizat
| M1989 a răspuns:

Daca este adevarat tot ce scrie aici inseamna ca esti un prapadit de om ca frate nu te poti numi. Cum sa faci asa ceva sa te culci cu sotia fratelui tau? Sincer esti jalnic. Chiar daca ea era o femeie usoara tu trebuia sa te gandesti ca bun/rau era fratele tau. Aici singurul vinovat tu esti. Eu daca as fi fost in locul fratelui tau v-as fi jupuit de vii pe amandoi, pentru ca asta a-ti fi meritat.

| shu7e a răspuns:

Ai auzit de rapirea din serai? Pune mana si baga si pe ea si pe fata intr-o masina si dule departe de lumea cunoscuta de voi de acolo din sat si traiti fericiti pana la adanci batraneti? Asta vrei sa auzi? Crezi ca e posibil asa ceva?
Daca e reala faza e bine ca macar ai destula constiinta si ai intrebat. Insa e tragic ce se intampla acolo la voi (si din pacate pare sa fie asa vrecvent in satele noastre)
Eu am pleca in lumea mare si in urmatorii 15-20 ani nu m-as mai intoarce prin zona aia.