| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Încetul cu încetul ma detașez de toată lumea..Nu îmi mai vine sa vorbesc cu nimeni.Ce înseamna asta?

Răspuns Câştigător
| CristianaMaria a răspuns:

E un lucru firesc.Eu asa am fost toata viata.Si sa stii ca e mai bine.In general, daca te atasezi de oameni, ai asteptari iar tu vei fi dezamagita pentru ca in afara de familie, nimeni nu tine la tine suta la suta.Eu iti sugerez sa ai cativa amici, sa socializezi cand e de iesit sau de facut diverse activitati iar in rest bazeaza-te doar pe tine.Tu cu tine sunteti cei mai buni prieteni si e mai mult decat suficient.Lumea din ziua de azi e superficiala si in cele mai multe cazuri te va face sa suferi asa ca stai izolata daca tie iti este mai bine asahappy

| sabin89 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Când spui că lumea de azi e superficială, te incluzi si pe tine, că si tu faci parte din lumea de azi. Te simţi cumva superficială?
Trebuie să ne ferim de generalizări. Putem spune că mulţi oameni sunt aşa sau altfel, dar nu lumea luată ca întreg.

| RAY a răspuns (pentru sabin89):

Toata lumea e superficiala si ea si eu si tu

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-a parasit iubitul.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu ai chef de vorba si nici sa socializezi cu oamenii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uneori avem nevoie de singurătate pentru a ne aduna gândurile, din nevoia de liniște, sau pentru că cei cu care am sociazat nu ne mai satisfac, căci ne-am dat seama că avem idealuri diferite. Dacă te simți bine astfel, nu este nimic rău în asta, dacă detașarea nu este exgerată.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca iei o pauza.
Nimic rau in asta, poate insemna ca ai incredere in tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti nascuta in 1991 dupa cum sugereaza nickul, e momentul ala cand incepi sa realizezi ca de fapt esti singur in viata si, cu foarte putine exceptii, cei din jur nu merita timpul tau. E atit de simplu.

| Andreeush a răspuns:

Devii indiferentă față de lume.

| Donsavas a răspuns:

S ar putea să ai anxietate socială. Ar trebui să discuți cu un psiholog!

| CodreanuC a răspuns:

E un drum spre calugarie happy

| melodrama a răspuns:

Call me

| theforceofgood a răspuns:

Probabil că nu te mai simți bine în preajma oamenjlor din jurul tău, poate nu sunt pe aceaşi lungime de undă cu propriile tale concepții, gândiri.
Încearcă să-ți faci noi prietenii cu care ai ceva în comun, cu care să te ințelegi bine cu ele, să te simți bine-dispusă în preajma lor.
Asta nu înseamnă să indepărtezi persoanele care sunt lângă tine acum, ci î-ți recomand să cauți şi alte persoane cu care te vei simți fericită sau bine-dispusă alături de ele, nu te sacrifica numai pentru alte persoane care nu-ți oferă nimic valoros la schimb.