| Joyfetih a întrebat:

Am anxietate sociala si simt ca sunt pe punctul sa o tratez de tot, am inceput sa vorbesc cu toata lumea, ma integrez bine in alte grupuri, nu ma mai stresez cand trebuie sa vorbesc cu cineva si efectiv nu ma mai prea poate supara nimeni.Ce trebuie sa fac ca sa continui asa si sa trec peste boala asta mentala de tot?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa continui ce faci deja...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui, dar nu oricum.
Să observi și să studiezi ce fac oamenii cân socializează.
Ei își satisfac nevoi psihologice?
Care sunt acestea?
Cum și le satisfac?
Dar ale tale care sunt?
Ce poți face ca să ți le satisfaci tu pe ale tale, în relație cu ceilalți?
Astfel, nu o să stai formal printre ceilalți, ci vei fi dta cel căutat și invitat să socializezi.

| aXy99 a răspuns:

Ceea ce ai facut si pana acum si a functionat, nu e evident?

| Donsavas a răspuns:

Eu zic ca deja ai trecut peste. Nu mai e nevoie de nimic altceva decât să te bucuri de vindecare.