| Lili_9060 a întrebat:

Insula Mako se afla in Australia?

Răspuns Câştigător
| karakedi13 a răspuns:

Bună „Sinaia". Acea insulă există fictiv în serialul Australian H2O - adaugă apă, deci nu există cu adevărat. happy

17 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Da sincer

| Laura a răspuns:

Se numeste insula Tasmania in realitate si da, e in Australia.

| Bibu_2231 a răspuns:

Se află în Australia, dar nu se numeşte aşa.
Insula Mako (en: "Mako Island") este o insulă fictivă din serialul australian H2O - Adaugă apă.
[modifică]
Locuri
Bazinul cu Lună
Vulcanul Mako
Coasta de Est
Coasta de Vest
Coasta de Sud
[modifică]
Acvatice
Oceanul Pacific (oceanul care înconjuară insula)
Marea Barieră de Corali
Stânca Draton
[modifică]
Specii
Delfinii Mako (Rohnie este delfin Mako)
Rechinul Mako (specie existentă)
Păsări
Reptile

| Elly007 a răspuns:

Nu existwinking. E doar o insula dintr-un film (H2O)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se afla in australia dar se numeste tasmania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa plec in australia. exista sau nu insula sa nu ma duc degeaba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cred ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu sigur dar cred ca da exista dar sigur are alt ume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exista insula mako

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea raspunsurilor afirma"nu". E, eu nu cred, desi, matusa mea locurieste in Australia si zice ca a auzit ceva-ceva.Ramane o nedumerire pentru. mine! (si sa mai omit partea cu naiva, cateodata mai cred si eu)

| Ramona000 a răspuns:

Ba nu insula mako exista uite cauta pe wikipedia chiar exista lolll... este in austalia a fost construita de o cometa care bucati din ea se afla in irlanda. uitate pe wikipedia da este putin diferita de cea din h20.pt ca in fil a fost modificata foarte mult dar da exista sa te uiti pe whikipediaa.

| FreshDreams a răspuns:

Din cate stiu eu, da, dar are alt numehappy.

| betti a răspuns:

Nu exista, a fost facuta pe calculator cu imagini din citeva insule!

| Constantin_Barbu_1959_OuPE a răspuns (pentru betti):

De unde ști ca e făcut pe calculator

| Fratila_Crina_1973 a răspuns (pentru betti):

Stiu ca a fos facuta pe calculator, ca am revista secretele filmului unde spune asta.

| Matees_Nicoleta_1998 a răspuns:

Insula Mako (en: "Mako Island") este o insulă fictivă din serialul australian H2O - Adaugă apă. Este poziționată la aproximativ 50 km față de Gold Coast. Insula Mako a fost formată după ce o cometă a lovit pământul, resturi din cometă jungând și în Irlanda. În jurul insulei, există o mare populație de rechini Mako și broaște țestoase, dintre care unele din specii foarte rare. Insula Mako are o reputație sinistră, deoarece pe parcursul istoriei, în prejurul ei, multe nave s-au scufundat.
[modificare]
Locuri
Bazinul cu Lună
Vulcanul Mako
Coasta de Est
Coasta de Vest
Coasta de Sud

| TeddyCar a răspuns:

Nu. aceasta insula nu exista. aceasta insula a fost inventata de ei, cei care au creat serialul. exista mici filmulete in care arata cum au creat ei piscina in care inotau fetele pentru a filma scenele din apa luni. cauta pe youtube.