| ing3rd3mon4u a întrebat:

Dau fundita si voturi.
credeti ca un baiat iubeste mai mult decat o fata(fiind intr'o relatie)?

Cand se implica ei mai mult in relatie?

Va este frica sa nu pierdetzi persoana iubita, sau sa va evite.sa se distanteze de voi?

Cum faceti ca o relatie sa dureze mai mult timp?

Răspuns Câştigător
| AdelaElena20 a răspuns:

Ooo.prea multe intrebari...1-nu, eu cred ca fetele iubesc mai mult decat baietii.2-baietii se implica intr-o relatie cand este incredere intre cei 2 si este o relatie destul de deschise.3-da normal ca frica este mereu, dar o data ce sunteti deschisi, nu exista secrete, va iubiti, este sinceritate ar trebuie sa stai linistita.4-o relatie dureaza atunci cand este incredere unul in celalalt si este o relatie bazata pe sinceritate.

| ing3rd3mon4u explică (pentru AdelaElena20):

Si daca relatia este la distanta? cum poate sa reziste mai mult?
big grin
cam multe intrebarisadstiu.whistling

| AdelaElena20 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

De ce nu ai spus asta de la inceput? atunci sansele sunt sllabe. Eu nu cred si nu sustin in relatii de genu, nu este incredere deloc si in plus ochii care nu se vad se uita!

| ing3rd3mon4u explică (pentru AdelaElena20):

Eu zic ca o relatie la distanta merge daca persoanele se cunosc din inainte.
de exemplu sa il cunosti ca amic de 5 ani si dupa aia sa iti incepi o relatie cu baiatul acesta.sa fie o relatie la distanta dar dupa aia sa va vedeti si tot asa. Crezi ca ar rezista?sad...Sau ce ar trebui facut ca sa reziste.(la fiecare raspuns dau vot). indiferent daca ai mai raspuns:*
Mutumesc pentru ajutor!

| AdelaElena20 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Depinde si de comportamentul fiecaruia, daca va cunoasteti de atata timp da, sunt sanse sa dureze aceasta relatie, numai sa iti dai interesu si sa te implici.

| ing3rd3mon4u explică (pentru AdelaElena20):

Eu imi dau interesul.dar el s-a cam distantat un pic fata de mine.cand se apropie mai mult.cand se distanteazasad

| AdelaElena20 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

De asta iti spuneam ca relatiile la distanta nu sunt sigure. Te face sa suferi si te pune mereu pe ganduri. Asta ori s-a plictisit, ori ia intors vreuna capul. Incearca totusi sa discuti cu el sa il intrebi ce s-a intamplat, dar fara suparare cai mai bine. Asa nu suferi nici nu, asa spune si el ce are pe inima. E mai bine acu decat mai tarziu si o sa fie mai rau...

11 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Atata timp cat e sex salbatic la maximlove struck relatia va merge strunalove struck

| ing3rd3mon4u explică (pentru elasexygagica):

laughing) te'ai gandit mult pana sa raspunzi?:X

| elasexygagica a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Nulove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm thinking Eu nu cred in chestia asta asta cu ''a iubi mai mult pe cineva decat te iubeste celalalt pe tine''. Cand iubesti...pur si simplu iubesti, nu poti spune ca iubesti pe cineva putin ca asta ar insemna sa nu iubesti deloc. Dupa parerea mea cuvantul''iubire ''defineste absolutul! Desi.pare ca fetele ''iubesc mai mult'',sa stii ca si baietii iubesc, doar ca noi ne implicam mai mult, si ne dam mai mult interesul.In timp ce ei, iau lucrurile cu calm fara sa dramatizeze.Chiar daca uneori pare ca nu ii intereseaza de noi,atunci cand iubesc,sunt si ei afectati de anumite situatii,dar nu vor sa ne arate...
Cat despre relatiile la distanta, oricine ar spune ca nu merg, din cauza indoielilor s.a.m.d dar daca IUBESTI miile de km sunt doar o distanta pe langa sentimentele voastrewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de baiat,este foarte posibil.
Sinceritatea,fidelitatea, comunicarea in orice problema, face ca o relatie sa dureze.Numai bine.