| Dizzydizz a întrebat:

Intrebare in special pentru baieti:Cand vreti sa fiti cu o fata cum procedati? O mai intrebi daca vr sa fie cu tine? Am vz cazuri cand combinatiile se fac de la un simplu sarut.

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Depinde cat de timid sau de curajos esti. La inceput poti sa-i oferi o floare, apoi o poti invita la o plimbare prin parc, la un suc, o inghetata, sau o pizza. Vorbiti, povestiti, spuneti bancuri, vedeti ce hobby-uri comune aveti (muzica, sport, filme etc), apoi dupa vreo doua intalniri ii spui ce simti pentru ea si ca ai vrea sa fiti prieteni. In functie de raspunsul primit, lucrurile pot avansa, culminand cu un sarut.

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da, dar pana ajungi la sarut e cale lunga, n-o poti saruta asa din senin, poate te trezesti cu o palma sau o injuratura de n-o poti duce pana acasa. Daca ma simt atras de-o fata (asta din punct de vedere fizic, pentru ca de fizic esti atras in prealabil, pe urma descoperi sufletul, ratiunea etc.)
O intampin cu priviri necontenite astfel incat sa constientizeze ca o simpatizez, daca nu schiteaza niciun gest ma las pagubas. Daca raspunde provocarii mele, incerc sa socializez cu respectiva. In urma socializarii trag concluzia: "o invit sa iesim la un suc, apa, cafea sau renunt pentru ca nu-i de nasul meu, nu corespunde sablonului dupa care ma ghidez eu."
Daca ajung la faza sarutului, asta vadeste ca am atins un atribut al iubirii, unul meschin, dar existent.

| fryekid a răspuns:

O intreb cat este ceasul =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mult mai practic un sarut ca 1000 de vorbe.Salutare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de timid sau de curajos esti. La inceput poti sa-i oferi o floare, apoi o poti invita la o plimbare prin parc, la un suc, o inghetata, sau o pizza. Vorbiti, povestiti, spuneti bancuri, vedeti ce hobby-uri comune aveti (muzica, sport, filme etc), apoi dupa vreo doua intalniri ii spui ce simti pentru ea si ca ai vrea sa fiti prieteni. In functie de raspunsul primit, lucrurile pot avansa, culminand cu un sarut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru. PALER am si eu o intrebare, daca nu te superi. Sunt fata si situatia pe care ai descris-o mi se intampla mie acum. Vroiam sa te intreb ce inseamna sa nu corespunda sablonului dupa care te ghidezi tu?

Răspuns utilizator avertizat
| kissmov a răspuns:

Pai de obicei se intampal asabig grin" fata si baiatul ies la plimbare secunos mai bine si la final se saruta " apoi acasa pe mess vb am2 si se combina:d