| gepas a întrebat:

Intrebare mea este ca dimineata ma duc la fotbal si imi ocupa tot timpul iar seara vin de la scoala si trebuie sa scriu si sa invat si nu prea am timp asa ca nu vreau sa ma mai duc la fotbal, dar tata ma obliga. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca ar trebui sa renunti la fotbal dar daca tatal tau doreste acest lucru, trbue sa discuti cu el si amandoi veti gasi o solutie benefica. Dar nu uita ca fara sacrificii nu poti sa ai realizari in viata.

| dy a răspuns:

Cred ca va trebui sa-l convingi pe tatal tau, dar cu argumente puternice! Va trebui sa gasesti un motiv logic si care sa-l sensibilizeze, daca-i spui ca nu vrei sa mai mergi, nu este o motivatie puternica! Tu il cunosti cel mai bine, asa ca TU esti cel care poate sa gaseasca motivul REAl si LOGIC, care sa-i dovedeasca ca ai dreptate! Succes!

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Nimic ce faci din oblogatie nu are sanse de reusita, incearca sa-ti faci tatal sa inteleaga ca ce faci tu e alegerea lui nu a ta iar tie i-ti creaza un mare disconfort!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se duca el.

| Ianaaable a răspuns:

Pai daca nu vrei, nu te mai ducehappy Eu niciodata n-am fost de acord cu parintii care-si obliga copilul sa faca cevaraised eyebrows Explica-i tatalui tau ca nu mai vrei sa mergi si gata. daca ii pasa de tine o sa inteleagahappy spor!

| hopa a răspuns:

Nasol