| Adrianuta a întrebat:

Cum sa reusesc sa invat si sa scriu mai usor...nu ma incadrez in timp deloc.eu sunta dupa-masa la scoala si plec pe la 1 si ajung acasa la 8.sunt la liceu, seara nu prea am timp sa fac nimic, iar dimineata nici atat.si nu stiu ce sa fac, ce imi sugerati? o idee ceva!

Fundita si vot!

Răspuns Câştigător
| serendipity8300 a răspuns:

Incearca sa stabilesti prioritatile daca la o materie nu va asculta nu invata pentru ziua respectiva daca nu trebuie si invata mai mult in weekend fa toate temele pentru saptamana viitore pe care le stii, mai poti sari un exercitiu si sa-l copiezi in clasa.

1 răspuns:
| Maidanezul a răspuns:

Parintii tai banuiesc ca sunt stiitori de carte ei cum se descurcau o sa zici ca nu jucau metin noaptea =raspunsul tau. Daca este sub demnitatea ta sa inveti sau sa faci temele platesti un amarit care stie carte si le face el iar tu stai pe dragoste si sex el va lua bacul tu vei fluiera a paguba asta este diferenta