| Denisaasinedddd a întrebat:

Iubitul meu ești țigan, iar părinții lui l-au însurat de mic cu cineva pe care el nu iubește. Sa mai continui relația cu el? Credeți ca e bine?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

In primul rand nu e bine ca e tigan, in al doilea rand nu e bine ca e tigan pe stil vechi, in al treilea rand nu e bine ca e insurat (cu o tiganca).
Nu cred ca parintii tai ar vrea asta pentru tine si probabil daca stai si te gandesti mai bine cred ca nici tu nu vrei.Esti in plus in propria relatie cu un om pe care nu il accepta nici societatea da parintii si prieteni tai si care sigur nu are apucaturi foarte bune.
De unde sti ca nu te minte? De unde sti ca nu o sa te insele? De unde sti ca nu o sa iti toarne niste copii si te va lasa? Sau ce vei face de te taraiesc tigani dupa ei pe strada?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„Iubitul meu esti tigan"! Poate sar tiganii pe tine. Tiganii stiu de mici cu cine se vor insura/marita. Asta e traditia la ei. Tu esti in plus.

| GdX a răspuns:

Nu te incurca. Legea tiganeasxa nu este decat pentru ei. Risti sa ii faci rau lui si mai ales tie si familiei tale.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu ce esti? A treia roata la bicicleta?
Daca el este deja insurat...
Ori faci prostitutie pentru el?

| Denisaasinedddd explică (pentru Violleta2022):

Nu, nu fac prostituție pentru el.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Denisaasinedddd):

Atunci ce cauti in viata lui, daca este om insurat?

| Denisaasinedddd explică (pentru Violleta2022):

Eu nu am știut Ca este. Am aflat după 6 luni și deja sentimentele sunt foarte mari. El nu are nicio treaba cu ea și îmi spune ca o va lasa. De aceea va ceream un sfat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Denisaasinedddd):

De ce mai esti cu el daca ai aflat ca-i insurat?
Vreti sa-ti ia bulibasa gatul, ca-i strici casnicia lui fii-su?
Ori te complaci ca a 3-a roata la bicicleta?
Lasa naibii sentimentele si foloseste-ti crierul, ca tiganul nu va divorta, acolo-i vorba de puterea de decizie a satrei si bulibasei, nu a baiatului.
Daca ai cat de cat creier, cauta-ti de drum si evita sa-ti creezi probleme in viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa te bagi intr-un clan de tigani si sa le distrugi familia? Ti s-a urat cu viata? sau?

| T0T a răspuns:

Dacă pornești o relație fără să decizi tu ceea ce e bine și ceea ce nu iar în locul acelei decizii iei ceea ce e generalizat ca fiind bine și nu, atunci acea relație este în zadar și tu ești o persoană superficială.

| sofisis a răspuns:

Vei fi vesnic amanta. Si risti si vreo bataie de la nevasta sau rudele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am sa inteleg niciodata persoanele ca tine, care-si complica viata inutil. De parca n-ar mai fi baieti pe lume. Sentimentele trec, traumele nu. Am ajuns la concluzia ca pe unele efectiv nu va ajuta capul. Sa stai 6 luni cu cineva si sa nu-ti dai seama ca e tigan... n-ai cum, frate, e grav laughing.

| mihaicelsfant a răspuns:

Cati ani aveti? sa stiu ce raspuns sa dau

| Doja a răspuns:

Nu e bine. Intri intr-o cultura pe care nu o intelegi. Maritatul de mic se face pentru relatii intre familii/clanuri.

Daca vrei sa fii subiectul unui razboi intre clanuri poti sa continui.

| GabyT10 a răspuns:

Aceasta etnie are o traditie, are niste legi vechi pe care ei le respecta... oricine se baga sa distruga traditia lor, va avea de suferit. Daca nu doresti sa ai problema, te sfatuiesc sa-ti vezi de viata.

| 1Marinn1111 a răspuns:

Dacă el e însurat de mic, tu nu mai poti face nimic asa e regula la ei. Cred ca nu e prea bine sa te bagi in asta.

| lrdaniel a răspuns:

Continua-ti relatia cu scoala. Imi vei multumi candva

| Denisaasinedddd explică (pentru lrdaniel):

Relația cu școala merge foarte bine.winking