| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu mi-a zis prima data "te iubesc" in urma cu 3 zile. Aseară am făcut o petrecere cu niște prieteni foarte apropriați, s-a îmbătat și mi-a spus iarasi ca ma iubește. Țin sa menționez ca suntem împreuna de aproape 2 luni si ca relația a progresat destul de rapid. I-am cunoscut părinții, mi-a cunoscut părinții și avem planuri de vacanța împreuna. Credeți ca a zis-o doar la vrăjeala fiind atât de ‘proaspăta’ relația? Sau ca vorbește serios având in vedere ca ultima data era băut când mi-a zis?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se zice, că dacă spui că o femeie e urâtă, înseamnă că n-ai băut destul. Și In vino veritas. A spus adevărul, nu e vrăjeală, e vrajă curată. La sfat, cât mai repede până nu se trezește din beție.

| relian a răspuns:

Asa si daca a spus ce? E ca si cum ai spune cuiva ca e draguta, asta inseamna ce? Inseamna ca asa a simtit el sa zica atunci.Ce este iubirea? Ceva sentimente rezultate in urma unor reactii chimice laughing deci omu a spus cea simtit.
Te iubesc nu mai inseamna ce insemna candva, inseamna ca simte ceva pentru tine, iar eu nu cred ca 2 persoane care spun cas impreuna nu simti nimic,de simtit simti ceva din prima clipa sau de cand stiu si eu vorbesti,il vezi ti se pune pata si asa mai departe.
Ca urmare eu cred ca poti spune te iubesc si din prima zi, daca cineva are alta explicatie sa zica, sa arate ca nu am dreptate laughing
deci nu cred ca a ziso la vrajeala, ca un om daca nu simte ceva pentru tine nu mai sta cu tine, iar in cazul de fata ce simte el e chestia asta ce se numeste iubire, nu e aia obisnuinta care apare dupa 60-70 de ani laughing
Daca cineva spune ca te iubesc inseamna ca simte ceva pentru tine si tu simti pentru el, uite ca chestia asta daca ar simti numa unu de s-ar numi tot iubire, desi nu vad de ce nu s-ar numi la fel.

In sf gata am lamurit cum sta treaba.Dar tu cand te astepti ca cineva sa iti zica ca te iubeste? Sau mai exact ce inseamna sa te iubeasca cineva fata de sa zic dupa 2 sau cate luni stai cu cineva?
Cei aia iubire? Adica trebuie sa stai sa simti ceva pentru o persoana un anume nr de luni sau de ani si de abia atunci trebuie sa spui ca o iubesti sau cum?
Ca de fapt ce simte ala acu va simti si peste un an, sau poate peste 1 an va simti mai putin daca nu e deja cu alta laughing deci eu nu vad de ce oamenii spun ba ca e prea devreme, ba ca e tarziu, sa spui chestia asta.
Eu is de parare ca spui asta atunci cand simti nevoia sa o spui, restul is povesti.

| sofisis a răspuns:

Normal ca vorbeste serios. E amorezat de tine. Altfel de ce ar fi intr-o relatie cu tine? D'ooh!

| IonutzMariusz a răspuns:

Personal, eu cred că vorbește serios! Unii dintre bărbați au mai mult curaj când consumă ceva alcool. Poate tu ai perceput că e beat. Beat înseamnă să nu te mai înțelegi cu el deloc.

Parerea mea, repet, și-a făcut curaj să îți spună asta.

Nu are treabă prospețimea relației, relația nu trebuie să cadă în monotonie, poate el simte că tu ești aia care este făcută pentru el.