| IonelaBianca a întrebat:

L-am prins pe iubitul meu vorbind cu fosta dupa un an si cateva luni de relatie! Sa si intalnit cu ea odata sau de doua ori.
Dupa eu i-am spus ca totul s-a terminat si e a jurat ca nu mai repeta greseala si ca ma vrea doar pe mine. Nu stiu ce sa mai cred.

Natura discutiilor pe care le purtau am inteles ca erau despre momente din relatia lor, despre cum el ia precizat ca inca nu a aruncat pozele cu ea, barfitul despre mine cum ca am gasit o scrisoare de dragoste de la ea si am aruncat-o de fata cu el.

Ea imi spune ca in momentele in care s-au intanit a si dat sa se apropie de ea sa o sarute sau o intreba daca nu-l ia in brate.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu ma "intalnesc" cu fosta pentru ca avem un copil impreuna. Asta este singurul motiv pe care nu-l poti ingropa laolata cu trecutul, orice altceva ar fi inseamna ca respectii traiesc in trecut, ca relatia lor nu s-a sfarsit, si atunci ceea ce este intre voi doi e doar o minciuna.

| AnemonaP a răspuns:

Buna. Stiu cel mai bine din propria experienta. Nu imi repeta greseala,te rog. El nu a uitat-o,chiar daca se jura, chiar daca sta in genunchi, poate si el crede ca a uitat-o sau doar isi impune sa faca acest lucru, nu a uitat-o. Chiar daca iti spuna ca i-a trecut de ea si toate idioteniile pe care le spune, nu il asculta.Ai reactionat foarte bine. Trebuie sa iei o decizie foarte buna si sper ca o vei lua-o. Gandeste-te ca baiatul care va tine cel mai mult la tine,care poate te-ar iubi nu ti-ar gresi in halul acesta,nu ar vorbi cu fosta lui si toate prostiile,acel EL nu va face asemenea lucruri. Mai bine sa te doara acum decat mai tarziu. Si imi vei da dreptate, daca te vei desparti de el, si el va mai avea relatii poate, pana la urma tot cu aia o sa fie intr-un sfarsit. Tu nu esti calea de mijloc, trebuie sa fii primul lucru la care te gandesti. Mult succes si sper sa iei decizia inteleapta si sa nu ii ascult lui toate balivernele✌ Te pup❤

| Doub a răspuns:

Esti naiva, nu-l lasa sa-si bata joc de tine.

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu a "ingropat-o" pe fosta, nu vad bine relatia voastra. Se intampla destul de frecvent ca unul din parteneri sa se intalneasca cu fostul/fosta si chiar sa petreaca momente fierbinti impreuna. Am vazut des astfel de intrebari pe TPU.

| Andrei17Meta a răspuns (pentru SkyPilot):

Te aprob

| Andrei17Meta a răspuns (pentru SkyPilot):

Te aprob.

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Ar mai fi doua lucruri de luat in seama. Nu te respecta daca face astfel de lucruri cu fosta sau cu alta. Nu te place sufficient si nu are pentru tine sentimentele care ar trebui sa existe daca ii trebuie aventuri cu altcineva.
Eu am aruncat si am sters totul legat de foste a doua zi dupa ce relatia s-a incheiat: mesaje, scrisori, fotografii, cadouri, tot. Cu trei din ele am ramas amic peste ani, dar totul era la lumina zilei, vorbeamm de fata cu prietena mea, nu a facut nimic pe ascuns si nici nu am avut aventuri cu ele.

| drogh a răspuns:

Văd că mai mult o preferă pe fosta ta decât pe tine şi încearcă să o aducă din nou aproape de el. Sinceră să fiu asta nu mai este relaţie, dacă situaţia te răneşte, atunci dă-i lovitura fatală şi lui! Desparte-te de el pentru că nu se merită să rămâneţi împreună doar de dragul unor jurăminte aruncate-n vânt.

| EdyFcsb a răspuns:

Desparte-te de el pentru ca stim totii ca o sa o mai frecventeze pe fosta.