| Ciocolataa20 a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa am primul iubit? Vara trecuta uram baietii iar acum parca nu stiu sunt mai apropiata de eilaughing Oricum cand se apropie un baiat de mine (aproape de mine)ma simt ciudat. Credeti ca daca ma simt asa inseamna ca nu-s pregatita?

Răspuns Câştigător
| Ana19993 a răspuns:

Hei.Asa eram si eu cu mai mult timp in urma.Nustiu cati ani ai.Dar daca nu simti nevoia, asteapta pana la momentul potrivit.Stai linistita, nu ramai singura.Toti baieti pana au 13-14 ani sunt disperati si vai si amar.Dar mai incolo ar da orice sa dea peste o fata calumea ca tine daca zici ca nu ai mai avut iubit pana acum.Eu am 15 ani, 16 imediat si sunt cu un baiat de un 1 si 5 luni.La inceput mi s-a parut repede, mai ales ca sunt educata si asa mai departe.(nu ma laud acum, dar sa ai un exemplu concret).Si ma gandesc ca si tu esti daca pui astfel de intrebare.Mi-a fost frica sa-i zic la mami.Pana la urma m-a dat de gol soramea care acum are 7 ani laughing bine inteles ca a facut mami investigatii mai mari ca FBI.Pana la urma a fost ok.Deci mai bine vorbesti si cu mama ta, sigur ea te cunoaste mai bine si vezi tu.Acum sa nu te iei dupa alte fete care probabil o sa te influenteze si tu ca sa nu te lasi o sa te lasi dusa de nas.O sa ai un iubit cand o sa simti nevoia.Nu are rost sa fi cu cineva doar ca a zis x y si sa fi o saptamana si gata.M-am prea extins laughing Bafta! :*

12 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Prieteni pana la 18 si de abia la majorat iubiti in adevaratul sens al cuvantului

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Au inceput sa fiarba hormonii.

| mont a răspuns:

Nu e o varsta limita, unele nu au toata viata si de aia traiesc bine mersi. Dar nu e ok nici sa urasti baietii, indiferent de varsta, asta e ca o discriminare grava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai peste 9-10 ani si nu ti-ai facut iubit inca e grav.
Ce zici de niste antidepresive?

| PeFuga a răspuns:

Nu TREBUIE sa ai un iubit pentru ca toate fetele de-o seama cu tine sunt cu cineva. Ai sa ai un prieten atunci cand ai sa fii pregatita si cand ai sa gasesti un baiat care sa iti treeasca interesul. Din experienta iti spun ca cel mai bine este sa astepti momentul tau happy succes :*

| Ottakringer a răspuns:

Poti vorbii cu un baiat si de la 14 ani dar problema e sa nu avanseze relatia prea departe.
Orice relatie te ajuta sa treci cateodata peste unele probleme mai usor. Un partener ( iubit ) te poate ajuta cu un sfat etc.

| Alissa11 a răspuns:

De la 14 ani in sus :**

| Mimzy a răspuns:

Crede-ma ca sunt in aceeasi situatie ca si tine laughing) Cand se apropie un tip de mine incep sa ma simt incomod si stau cam incordata.Nu exista o anumita varsta la care trebuie sau nu trebui sa ai iubit.Totul depinde de tine.Nu iti poti impune o anumita varsta daca se intampla ca maine sa te indragostesti si sa incepi sa iti doresti cat mai mult sa fi cu acel baiat.Nu exista regula. Trebuie doar sa iti asculti inima!

| amnesia5sos a răspuns:

Si eu ma simt foarte ciudat langa ei laughing Mie pur si simplu nu imi plac relatiile, lucrurile romantice, poate mai trebuie sa asteptam putin laughing cam 16 zic eu... depinde si de baiat big grin

| lauboss a răspuns:

Poti sa ai iubit de la cati ani vrei tu trebuie doar sa gasesti baiatul la care simti ceva la el

| AlliyN a răspuns:

Pai unde locuiesc eu fetele de la mine ai iubiti de la 13 ani in sus, si nu te simti ciudat, esti indrăgostităwinking

| ZeussanX a răspuns:

Bada doar ca creierul tau nu intelege ce ti se intampla asteapta fii calma nu te enerva mult si iti va trece